Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

400 İmam ve Hafız Barış Pınarı Harekatı için Fetih süresi okudu

400 İmam ve Hafız Barış Pınarı Harekatı için Fetih süresi okudu
104 okunma
15 Ekim 2019 - 15:12

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 400 imam ve hafız Beyazid-i Bistami Türbesinde bir araya gelerek Barış Pınarı Harekatına katılan askerler için Fetih Süresi okudu.

Kırıkhan’da bulunan Beyazid-i Bistami Hz. Türbesinde bir araya gelen İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz ve Kırıkhan’da görev yapan 400 İmam ve Hafız Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlerimiz için Fetih Duası okudular.

Programda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Barış Pınarı Harekatı ülkemizin, milletimizin huzuru için yapıldığını söyledi.

Kaymakam Karamehmetoğlu “Türkiye Cumhuriyeti devleti mazisine bakıldığı zaman ne Osmanlı nede Selçukluda nede daha gerisinde başka amaç gütmemiş sadece huzur ve adalet götürmek üzere harekat etmiştir. Burada bir savaş yok burada bir devletle bir mücadele yok burada terör örgütlerinden ortamın temizlenmesi için bir mücadele var. Buda Türkiye Cumhuriyeti devletinin en doğal hakkıdır.” dedi.

Karamehmetoğlu son olarak, Barış Pınarı Harekatını maddi ve manevi olarak desteklediğini belirtti.

Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki Solmaz ise yaptığı konuşmada, Barış Pınarı Harekatına destek olmak amacıyla Zeytin Dalı Harekatında olduğu gibi aynı heyecanla Beyazid-i Bistami Hz. Türbesinde imam ve hafızlar olarak bir araya geldiklerini söyledi.

Kırıkhan’da tüm camilerde ezan saatlerinden sonra Fetih surelerinin okunduğunu belirten İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, Fetih Suresi ve dualarla Barış Pınarı Harekatında görev yapan kahraman Mehmetçiğimize destek olduklarını belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.