Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

7. Uluslararası Satranç Turnuvası ödüllerini dağıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi 7. Uluslararası Satranç Turnuvası’nın ödül töreni 6 Eylül 2015 Pazar günü HATMEK’te gerçekleştirildi.

Bu yıl 7.’si düzenlenen Satranç Turnuvasının ödül törenine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu,  Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulu  Üyesi ve Hatay Satranç Temsilcisi Sultan Daban, satranç turnuvası hakem heyeti, ödül alacak sporcular ve aileleri katılım gösterdi.

Açık ve 16 yaş olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, Türkiye, Azerbaycan ve Suriye’den olmak üzere toplamda 147 sporcu katılım göstermişti.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Serdar Güven: “Altı gündür sizleri Hatay’ımızda misafir ediyoruz. Umarım beğenmişsinizdir. Hem spor hem de turizm adına inşallah oldukça iyi vakit geçirmişsinizdir. Ben burada bir konuya daha değinmek istiyorum. 2010 yılında ilk kez şu an ki Büyükşehir Belediye Başkanımız o dönemin Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın desteği oldukça büyük. Biz bu turnuvada ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Başkanımız adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizlere onun selamını getirdim. Hepinizi teker teker tebrik ediyor ve bir sonraki turnuvalarda başarılar diliyor. Bugün 20 sporcumuz ödül alacak. Ben Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi ve Hatay Satranç Temsilcisi Sultan Daban’a da ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Mehmet Mursaloğlu’na emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepinize sevgilerimiz saygılarımı sunuyorum” Dedi.

Güven’e konuşmasının ardından, Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi ve Hatay Satranç Temsilcisi Sultan Daban, 1-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Uluslarası Satranç Turnuvası’nın anısına Satranç Federasyonu adına Ankara’da yapılan hatıra ormanında adına bir fidan dikilmesinin göstergesi olarak fidan sertifikasını takdim etti.

Ardından Serdar Güven turnuvanın baş hakemi Ahmet Uçlu’ya plaketini takdim etti.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Mehmet Mursaloğlu’na da fidan sertifikası Daban tarafından takdim edildi.

Mursaloğlu: “ Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki satranç turnuvasını yeni yapılan dev spor kompleksinde yaparak daha geniş ve daha gösterişli bir şampiyona ortamı yaratacağımıza söz veriyoruz. Başkanımız Savaş’ın da büyük emekleriyle gerçekleştirilen bu turnuvaya hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Dereceye giren 3. Sporcuya 1000 TL, 2. Sporcuya 1500 TL ve 1. Sporcuya 2000 TL layık görüldü.

Açık kategori, 16 yaş kategorisi, açık kategoride en iyi yerel ve 16 yaş kategorisinde en iyi yerel sporcular ve en iyi kadın sporcu dalarlında ödüllerin sahibi oldu. Açık kategoride İlk 10’a giren sporculara plaketleri Başkan Vekili Serdar Güven tarafından verildi ve ilk üçe giren sporculara Güven tarafından madalya, kupa ve plaket takdim edildi. 16 yaş kategorisinde dereceye giren sporculara madalya, kupa ve plaketleri Sultan Daban tarafından verilirken, açık kategoride en iyi yerel sporculara ödüllerini Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu takdim etti. 16 yaş kategorisinde en iyi yerel sporculara ödülleri turnuva baş hakemi Ahmet Uçlu tarafından verilirken, turnuvada 16 yaş en iyi kadın sporcu ve açık kategoride en iyi kadın sporcuya da plaketleri ve ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından anı fotoğrafı çektirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
7. Uluslararası Satranç Turnuvası ödüllerini dağıttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir