Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

AÇED’de Görev Değişikliği; Yeni Başkan Sabri Özkan

AÇED’de Görev Değişikliği; Yeni Başkan Sabri Özkan
16 Temmuz 2021 - 9:57

Amanoslar Çevre Derneğinin 10 yıldır yönetiminde bulunan Sabri ÖZKAN yeni dönemde başkan seçildi.

Bölgemizde en faal derneklerden olan AÇED 2005 yılında faaliyete başlamasından bu yana çevre etkinlikleri ve doğal yaşam etkinlikleriyle adını Dörtyol dışına taşıdı.

AÇED Başkanı Sabri ÖZKAN yaptığı açıklamada; “Derneğimizin 6 yıldır başkanlığını yapan Hasan Hüseyin AKSOY’a verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim, bundan sonrada faaliyetlerimizi yine birlikte sürdüreceğiz. Derneğimiz yaptığı sosyal aktivitelerle çevre bilincini, fotoğraf sevgisini kazandırmak olduğunu ve en önemlisi doğa ile iç içe yaşam için yaptığımız kamplara olan ilgiden dolayı amacımıza ulaştığımızı sanıyorum” dedi.

AÇED faaliyet alanının K.Maraş’tan Samandağ’a kadar uzanan 175 km. uzunluğundaki amanos dağları olduğunu, yapılan günü birlik geziler, keşiflerin yanı sıra, yatılı kamplar düzenleyerek çevre illerden de katılımların sağlandığı, şimdiye kadar yapılan keşiflerle bilinmeyen birçok mağara, şelale ve antik yerlerin tanıtımına katkıda bulunduklarını belirtti.  

Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan; Sabri ÖZKAN, 2 Başkan; Halil İbrahim SÜMER, Sayman; Hasan Hüseyin AKSOY, Diğer yönetim kurulu üyeliklerine Ayhan GÜNAY, Mehmet SOYER, Feriz Çelebi, Hatice Nilgün YILDIZ seçildi.

Yedek yönetim kurulu; Bahri ÇELEBİ, Mehmet BAYAR, Yusuf   SERT, Ökkeş İlhami ÖZKAN, Hüseyin EKER, Ahmet ÇELEBİ, Ahmet İLHAN

Denetleme Kurulu; Erhan Bayar, Mehmet Tuncer ÇELEBİ, Belgin EKER, Muttalip YÜKSEL, Ahmet Sait AKSOY ve Abdullah ERDEM

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.