Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Adnan Tink hayatını kaybetti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır Kanserle mücadele eden İskenderun’un efsanevi gazetecisi Adnan Tink hayatını kaybetti.

İskenderun Hür Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci – Yazar Mehmet Adnan Tink 2011 yılından bu yana kanserle mücadele ediyordu, derneğini bile kurduğu kansere daha fazla mücadele edemeyerek dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Meslektaşımız Adnan Tink’e Allah’dan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Mehmet Adnan TİNK Kimdir?
Mehmet Adnan TİNK 8 Şubat 1965 yılında Kilis’te doğdu. Babası Mehmet Hanifi TİNK annesi ise Yurdagül TİNK’ti. Nur TİNK ile evli olan Mehmet Adnan TİNK’in İlayda TİNK isminde bir de kızı var.

İlk ve Orta Öğretimini Ankara’da bitiren Mehmet Adnan TİNK yine Ankara’da Yükseliş Koleji’nden mezun oldu. Oldukça başarılı bir öğrenci olan TİNK, Türkiye genelinde derece yaparak Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı. Üniversite’den başarı ile mezun olan TİNK, askerliğini ise Erzincan’da As Teğmen olarak yaptı.

Askerlik görevinin ardından Türkiye’de çeşitli kurumların Genel Müdürlüğü görevinde bulunan TİNK, 1996 yılında Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne geldi.

İskenderun’un ilk alışveriş mağazası olan ‘Ren – mart’ Genel Müdürü olarak göreve başlayan TİNK, buradaki görevinin ardından ise TOSYALI Holding bünyesinde GÜNEY TV Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi.

Televizyon programcılığı ve Ana Haber spikerliği yapan TİNK, yaptığı yorumlar ile Türkiye’nin bir numaralı televizyon programcısı olan Reha Muhtar ile özdeşleştirildi.

21 Mart 2003 tarihinde Hür Haber Gazetesi’ni kuran TİNK, haftalık olarak çıkarttığı gazeteyi kısa süre sonra günlük gazeteye çevirdi.
Yaptığı birçok haber ve yazdığı köşe yazıları ile İskenderun’a ışık tutan en önemli isimlerden biri olarak gösterilen TİNK, Hatay bölgesinde birçok ödüle layık görüldü.

İskenderun basınına birçok önemli ismi de kazandıran TİNK’e 2011 yılında Kanser tanısı konuldu.

Kanserle mücadelesine 2011 yılında başlayan TİNK, kanser hastalığı ile savaş verir iken aynı zamanda Hatay’da bir ilke imza atarak Hatay Kanserle Savaş Derneği’ni (HATKANS – DER) kurdu. Kanser hastalarını tek bir çatı altında toplayan ve bu hastaların özlük haklarını ön plana çıkartan TİNK, yaptığı bu çalışma ile ulusal birçok radyo ve televizyon kanallarına davet edilip kanserle mücadelede birçok başarılı çalışmanın altına imza attı.

2011 yılından bu yana Kanserle mücadele eden TİNK, 2 Haziran Salı günü 2015 tarihinde tedavi gördüğü İskenderun Özel Gelişim Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adnan Tink hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir