Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

AFAD Basın Bayramı İle İlgili Mesaj Yayınladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

AFAD Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yayınlanan mesaj şu şekilde;

Basın, halka en doğru bilgiyi, en hızlı biçimde ulaştırarak kamuoyunun doğru haber alması için az sayıda meslekte görülebilecek kadar büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Yalnızca bir meslek değil bir ‘kamu görevi’ ifa eden basın mensupları, anayasamız tarafından koruma altına alınan tek mesleğin uygulayıcıları olarak toplumumuzda saygın bir yer edinmiştir.

Ülkemizin düşünsel yaşamının oluşmasında ve gelişmesinde güvenilir haber kaynağı olarak büyük rol oynayan basın, toplumda farkındalık oluşturulması ve toplumdaki bilincin geliştirilmesinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Özgür ve tarafsız şekilde mesleğini yürüterek bilinçli bir toplum oluşmasına en değerli katkıları veren gazeteciler, toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleklerini yapmaktadırlar.

Toplumun birçok konuda olduğu gibi afetler hakkında bilinçlenerek afetlerle ilgili doğru davranış şekillerini benimsemesinde hayati öneme sahip olan basınımız, ülkemizdeki tüm insanların afetlere hazır hale gelmesinde de büyük rol oynamaktadır. Afetlere hazırlık amacıyla, halkın bilinçlendirilmesi; eğitimler ile birey, kurum, kent ve toplumun afetlere hazır ve dirençli hale getirilmesinde en büyük katkıyı sağlayacak olan yine saygıdeğer basın mensuplarıdır.

Başkanlığımızca afetlere hazırlık için toplumun bilinçlendirmesi amacıyla başlatılan “Afete Hazır Türkiye” kampanyamızın yayılarak hedefine ulaşmasında basınımızın değerli destekleri en önemli unsur olacaktır. Böylesine büyük bir toplumsal sorumluluğa sahip basınımızın hayatından sansürün çıkışının 105. yıl dönümü olan 24 Temmuz, Türk basın hayatının gelişiminde en büyük adımlardan bir tanesidir.

Sansürün, Türk basın hayatından 105 yıl önce çıkarılması vesilesiyle tüm basın mensuplarının Basın Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, Türk basınının bu önemli toplumsal görevlerinde başarılar dileriz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AFAD Basın Bayramı İle İlgili Mesaj Yayınladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir