Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Afrin’de ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı

Afrin’de ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı
1.260 okunma
21 Kasım 2018 - 12:02

Suriye’nin Afrin Bölgesine bağlı Cinderes’de merkez açan Hatay Yardımlaşma Derneği yardımseverlerin destekleriyle kurduğu mağazada ihtiyaç sahiplerine kışlık kıyafet yardımında bulunuyor.

Merkezi Kırıkhan’da bulunan derneğin ilçede kurduğu Gıda Bankasının bir benzerini Cinderes merkezinde kurarak bölgede bulunan ihtiyaç sahiplerinin kıyafet, gıda, hijyen, yatak, battaniye gibi ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyor.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı, Cinderes’e HAYAD Derneği olarak hastane yaptıktan sonra, buradaki ihtiyaçların belirlenmesinin ardından HAYAD Mağazasını kurduklarını söyledi.

Vardı “Mağazamız buradaki ihtiyaç sahiplerine, yatak, battaniye, gıda kolisi, elbise gibi ihtiyaçlar için hizmet veriyor. Bir haftadır burada ciddi bir eksiklik olduğunu belirledik ve ihtiyaç sahiplerinin eksikliklerine karşılık vermeye başladık.” dedi.

HAYAD Mağazasında bütün elbiselerin kullanılmamış ve kaliteli markalardan oluştuğunu belirten Vardı “İhtiyaç sahipleri burada oluşturulan meclise başvuruyor, meclis tarafından muhtaç olduğuna dair belgeyle merkezimize gelen ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak dağıtıyoruz.” dedi.

Vardı, Dağıtılan yardımların tamamı Tuzla Belediyesi ve çeşitli yardımseverler tarafından desteklendiğini söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.