Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Ahmet Okur

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okur ailesi Kırıkhanlıdır. Ahmet Okur’un babası bölgemizin önemli kanaat önderlerinden Selahattin Okur’dur. Okur ailesi yapı olarak milli, manevi, vatansever insanlardır. Dünya görüşleri itibariylede vatan hainlerine karşı daima mesafelidirler, ferasetlidirler.

Ahmet Okur’u uzun yıllardır tanırım Maltepe Kaymakamlığı döneminde Suriyelilerle ilgili çok hayırlı çalışmalar yaptık sonra Adana Seyhan Kaymakamlığı sonra Uşak Valiliği.

Kıymetli bir hemşerimizdir, çok saygın bir babası ve ailesi vardır. Yaklaşık 4 yıl önce “Bize 5 Ahmet Okur Lazım” diye yazmıştım keşke 5 Ahmet Okur daha olsa demiştim yine aynı yerdeyim.

Ahmet Okur ile ilgili düşüncelerimi tekrarladım nedeni bugün bir sitede art niyetli bir kalemden çarpıtılarak yazılmış bir yazı okudum, şok oldum yazıda güya Ahmet Okur’u FETÖ cu göstermeye çalışılıyordu. Bir kere tüm Türkiye FETÖ’cü olur Ahmet Okur Fetö’cü olmaz; olsa olsa “Ahmet Okur Fetöcülerin canına Okur” Ahmet Okur ile Fetöcüler ayrı tavaların balıklarıdır, bir çok sohbetimizde FETÖ’nün ülkeye, dine, devlete nasıl zarar verdiğini konuşuyorduk.

Benim 2005’de yazdığım Atatürk’ün Manevi Dünyası kitabımın içerisinde dinler arası diyaloğun şirk olduğunu Türkçe Olimpiyatların Amerika Projesi olduğunu yazmıştım. Kitabın 245. Sayfasında bir olay anlatmıştım 2005’de şöyle yazmıştım;

Bursa Amerikan Kız Kolejinde okuyan üç Müslüman Türk kızı, kolejdeki misyoner öğretmenlerin çalışmaları sonucu Hıristiyan olmuşlardı. Bu hadiseyi duyar duymaz 29 Ocak 1928 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Amerikan Kız Kolejini kapattı. Ve

“Ben bir Türk kızının tırnağını bu tür okulların topuna feda etmem” diyordu.Bu kolejle birlikte kırk kolej kapatıldı.

Beş vakit namazına evvabün ve teheccüd de ilâve ederek namaz kılanlar, on binlerce gencimizin Hıristiyanlaşmasına, diyaloga çanak tutanlar, Hıristiyan misyonerlerinin önünü açıp faaliyetlerini kolay ve semereli hale getirenler; isteyenlere Türkçe de öğretiyoruz, istiklal marşı söyletiyor Atatürk büstü koyuyoruz diyerek Amerikan emperyalizminin kovulduğu yerlerde, ABD’nin ayaklarının yeniden yer tutmasını sağlamaya, ABD’ye key-men yetiştirmeye uşaklık edenler; Türkçe olimpiyatı adı altında, müslüman kubbelerindeki hilali haç ve siyon yıldızıyla karıştırarak çizenleri resim şampiyonları ilan edenler; kafalarında gönüllerinde azıcık müslümanlık olan öğrencileri,

“Ben Hıristiyan müslümanım” diyerek kafa karıştıran misyoner öğretmenlere teslim edenler, yaptıkları perhizle yedikleri turşuyu bilerek karıştıranların körkütük dolar sarhoşu olmadıklarını kim söyleyebilir? İçkiden sarhoş olanların günahı vebali şahıslarına aittir, Allah’ın affetmesi umulur. Dolar sarhoşu olanları Allah’ın affetmesi mümkün değildir. Onlar koca bir milletin günahını, vebalini de yüklenmişlerdir.

Bu tespitimden sonra bir araya geldiğimizde herkes bizi Ergenekonculukla suçlarken Ahmet Okur ‘Sevgili kardeşim yazdıkların tespitlerin hepsine katılıyorum, bu diyalog Türkçe Olimpiyat vs. hepsi ülkemizin aleyhine işlerdir. İnşallah bu adamlar bu ülkenin başına iş açmazlar’ diye söylemişti.

Bende bir Müslüman olarak Türk Milliyetçisi olarak Atatürkçü biri olarak Ahmet Okur Valinin FETÖ’cü bir anına bile inanmam çünkü Onun damarlarında akan kan Fetö gibi hainlere inanmamayı öğretmiştir. Her zaman o örgüte karşı dik durmuştur.

Özellikle Uşak Valisi olduktan sonra Fetöcülere en büyük darbeyi Ahmet Vali vurmuştur.

Ahmet Okur’dan Fetöcü çıkmaz. Çünkü Ahmet Okur’un arkasında yüzbinlerce Suriyeli muhacirin duası var. Bu bile Fetöcü olmadığını gösterir çünkü; Fetöcüler Suriyelileri de Suriye’ye yardım yapanları da sevmezlerdi.

Biz 6 yıldır Suriyeli Muhacirlere hizmet ederiz Dünyalardan destek aldık yalnızca bunların derneklerinden destek almadık, bir güne bir gün televizyonlarında, gazetelerinde bizlere yer vermediler.

Oysa Ahmet Okur bütün İstanbul’u ayağa kaldırıp ilçemizde bulunan 50 Bin muhacire destek oldu. Lafı çok uzatmayalım Ahmet  Okur’a Fetöcü iftirası tutmaz, onların dünyaları çok farklı, onlarla kanları uyuşmaz, onlardan nefret eden bir camiadan gelir. Hatay’ın gururudur.

Arkasından yüzbinlerce dua eden insan topluluğu var, onu itibarsızlaştırmak için “Gelen Vali iyi insandır diyen” birinin lafını çarpıtıp iftira atmaya kimsenin ne hakkı nede haddi vardır.

Özetle Ahmet Okur hemşerimizdir gururumuz ve onurumuzdur. Yolun açık olsun Sayın Valimiz Allah her zaman doğrunun yanındadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ahmet Okur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    her dönemde olduğu gibi günümüzde de iftira ve aşağılayıcı yakıştırmalar yapıla gelmiştir. Ancak Ahmet beyin babası ve babasının hizmetleri duruşu tüm Kırıkhan da malumdur. Herkes sever sayar. Herkes bilir tanır. Bizim çocukluğumuz onların gölgesinde, şemsiyelerinin manevi köşkünde serinlemiştir. Allah onlardan razı olsun. Atılan çamur tutmaz. İz falanda bırakmaz. kanaatindeyim Selamlar

    Cevapla