Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Ak Parti İl Yürütme Kurulu Toplantısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan savaş ak parti belediye ve ilçe başkanlarıyla  4 yıllık icraatlarını paylaştı

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi’nce 4 yıllık hizmet döneminde kentte gerçekleştirilen ve geleceğe dönük planlanan projelerle ilgili Hatay genelindeki Ak Parti Belediye Başkanlarını, İlçe Başkanlarını ve Ak Parti İl Yürütme Kurulu Üyelerini bilgilendirdi.

Büyük Antakya Oteli toplantı salonu’nda düzenlenen ve slayt eşliğinde gerçekleşen sunuma Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, yürütme kurulu üyeleri, ilçe başkanları ile Ak Parti’ye mensup ilçe, belde belediye başkanları katılım gösterdi.

Belediye Başkanı Savaş, 4 yıllık çalışma sürecinde kentte gerçekleştirilen hizmetler hakkında katılımcılara sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi.

Başkan Savaş, 4 yıllık hizmet alt yapı konusunda Antakya’da ilklerin yapıldığına dikkatleri çekerek, “250 Km’lik alt yapı ile kent genelinde sel ve su baskınlarının önüne geçildi. İnsanlarımız, yağan yağmurlar sonrasında yaşadığı tedirginliği artık yaşamaz oldu. Kimi caddelerimizde 4,5 metre derinlikte 2,5×2,5 metre ebatlarında beton menfezler yapıldı. Yıllardır Asi Nehri’ne dökülen kanalizasyon suları artık Asi ile buluşmaz oldu. Asi Nehri üzerinde gerçekleştirilen üst yapı çevre düzenleme çalışmaları sayesinde Asi Nehri şehrimizle barışık duruma geçti. Arıtma tesisinde toplanan atık suların, arıtılmış ve temiz bir şekilde nehir yatağına tekrar verilmesi ile Asi’de oluşan kokuların önüne geçildi. Asi nehri çevresinde oturan hemşehrilerim ilkbahar ve yaz aylarında pencerelerini açarak nefes alır duruma geldiler.” dedi.

4 yıllık görev süremiz boyunca medeniyet birikimiyle dolu bu güzel şehirde, bizi biz yapan değerlere sahip çıkan, farklılıklarımızın Hatay’ın zenginliği olduğuna inanan, akademik bilgi ve birikimlerimizi halkın hizmetine sunan, başarıya “Dürüstlük ve Güvenle” ulaşılacağını bilen, başarıyı “Birlik ve Bütünlük” te gören, herkese adaletli ve eşit davranılmasını özümseyen, insanıyla barışık, bilgili, donanımlı paylaşımcı ve katılımcı anlayışı benimseyen, liderlik edebilen, takım çalışmasına önem veren, hizmet etmekten heyecan duyan, halkını ve işini seven, ”Hatay hepimizindir” ilkesine yürekten inanan bir belediyecilik; halk içinde, halk ile birlikte, el ele bir yönetim, şehir sorunlarını bizzat halktan duyan, halkla paylaşan ve çözüm arayan, belediye ile vatandaşlarımız arasında sağlam bir köprü kuran, onların talep ve beklentilerine cevap verebilen, şeffaf bir belediyeciliği ortaya koyabilmek için vargücüyle çalışan bir belediyecilik anlayışıyla şehrimize hizmet ediyoruz. Hizmet dönemimizde Antakya tarihinde görülmemiş bir altyapı hizmetine imza attık. Görev süremizde yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon noktasında 250 km. altyapı çalışması gerçekleştirdik. Tedaş-Telekom ve doğalgaz hizmetlerini de buna eklediğinizde bu süre zarfında şehrimizde toplam 400 km.lik bir altyapı çalışması gerçekleşmiş bulunuyor. Asi Nehri’nde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Bugün Asi şehriyle barışık bir görünüme kavuştu. Başta Kurtuluş Caddesi, Uzun Çarşı olmak üzere kentimizin birçok farklı alanında tarihi mekânlarımız restore ediliyor, hak ettiği görünüme kavuşuyor. Parklarımızın tamamını revize ettik, şehrimize 28 yeni park kazandırdık. Geldiğimizde 48 olan park sayısını 76’ya çıkardık. Antakya Semt Pazarı Komplesi’ni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete açtık. Antakya Mahfeli’ni bu yılın ortalarında hizmete sunacağız. Teleferik yine bu yıl içinde Haziran ayında hemşehrilerimizin, yerli ve yabancı turistlerimizin hizmetine sunulacak. Caddelerimiz yapılan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla çağdaş görünümlere kavuşturuldu. İlkbahardan itibaren şehrimizde kapsamlı bir asfaltlama çalışmasına başlayacağız.” dedi.

AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Belediye Başkanı Savaş’ın yaptığı sunumdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Başkanımız periyodik olarak bizlerle bir araya gelerek, hizmet dönemi boyunca kentimizde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında teşkilatımızı bilgilendiriyor. Yapılan sunum ile Antakya’nın nereden gelip nasıl yol katettiği ve icraatların nasıl gerçekleştirildiği büyük bir şeffaflık ile tek tek anlatılmaktadır. Göreve geldiği günden bu yana şehrimizin kalkınmasına ve gelişimine yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hizmet döneminde başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ak Parti İl Yürütme Kurulu Toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir