Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Akil İnsanlar Hatay’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık tarafından terör konusuna çözüm aramak için görevlendirilen “Akil İnsanlar” Hatay’da yayın yapan gazete temsilcileri ile Savon Hotel’de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

“Akil İnsanlar” heyetinde yer alan Akdeniz Bölgesi Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan Vekili Lale Mansur, Sekreter Tarık Çelenk, Sinema sanatçısı Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman’dan oluşan heyet, Savon Hotel’de  Hatay’da görev yapan gazete temsilcileriyle bir araya gelerek, bu süreçte gazete temsilcilerinin sıkıntılarını, düşüncelerini ve önerilerini not alarak gerekli yerlere ileteceklerini ifade ettiler.

Savon Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda görüşlerini dile getiren ilk konuşmacı olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen, bu sürecin kan dökülmesini önlemek amacıyla başlatıldığını belirterek; “Ancak kan dökülmesine sebep olan bir terörist başının sanki barışa katkı sağlayan bir “kahraman” gibi gösterilmeye çalışılması bizlerde bir endişe yaratmaktadır. Ayrıca, şunu belirtmek isterim ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere sunmuş olduğu milliyetçilik kavramında din, dil, ırk ayrımı yoktur. Sanki ülkemizde böyle bir ayrımcılık varmış gibi çalışmalar yapılmasını bizlerin kabul etmesi mümkün değildir. Ayrıca bir barış sürecinde devamlı karşı tarafa taviz verilmesi ülkemizi bölünmeye götürmez mi? diyerek endişelerini ve çekincelerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan gazete sahipleri ve temsilcileri değişik konulara da değinerek Akil İnsanlara bu sürecin çok hassas bir süreç olduğunu vurgulayarak bu süreçte yer alan kişilerin çok dikkatli olmalarını ve ülkemizin menfaatlerini göz önünde bulundurmalarını istediler.

Yaygın basında yer alan Akil İnsanlar’ın 45 bin lira ücret aldıklarına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Başkan Vekili Lale Mansur, “Değil 45 bin lira, 5 lira bile almıyoruz.” dedi.

Toplantı sonunda Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ile ayaküstü sohbet eden sinema sanatçısı Kadir İnanır, Atatürk milliyetçiliği konusundaki hassasiyetine teşekkür ederek bu konuda hiç kimsenin merak etmemesini söyledi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akil İnsanlar Hatay’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir