Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Aklını ve vicdanını kaybetmiş hainler

Aklını ve vicdanını kaybetmiş hainler
34 okunma
21 Temmuz 2016 - 0:55

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından Sivil Toplum Kuruluşları tepkilerini ortaya koyarak Darbe’ye karşı olduklarını dile getiriyor. Birlik ve Beraberlik mesajlarının verildiği açıklamalarda siyasi parti ayrımcılığı gözetmeksizin vatan bütünlüğü ön plana çıkıyor.

Türkiye Tabiatı Koruma Derneği Hatay Şube Başkanı Abdullah Öğünç bugün dernek üyeleriyle bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz 2016 akşam saatleri itibarıyla, ülkemizin aklını ve vicdanını kaybetmiş hainler topluluğunca, başlatılmaya çalışılan kalkışma girişimi, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türk Halkı’nı, birliğimizi, dirliğimizi ve de bütünlüğümüzü hedef aldığını belirten Öğünç ‘Kahraman Halkımız, dirayetli Devletimiz ve canı pahasına hainlere karşı koyan kolluk kuvvetlerimizin, demokrasiye olan inancı galip gelmiş ve kabul edilemez kalkışma girişimi etkisiz hale getirilmiştir. ‘ dedi.

Cumhuriyetimizin en temel yapıtaşı demokrasidir. Demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir diyen Abdullah Öğünç açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Devletimiz ve halkımızla, omuz omuza bu günleri de aşacağımıza olan yürekten inancımızı ifade ederken, milletin bağrından çıkan 15 Temmuz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Bu milletin aleyhine bütün işlerin içinde, lehine bütün işlerin karşısında olan bu hainler topluluğunun milletimize daha fazla zarar verememesi için, tüm devlet kademelerinden bir an önce temizlenmeleri gerektiğini ifade ederken, hainlik, tuzak kurma, kendini gizleme, hedef şaşırtma, masumları karalama ve çamur atma konusunda gayet mahir olan bir güruhla karşı karşıya olunduğu düşünülerek, bunda gayet hassasiyetle, bu vatanın masum insanları korunarak hareket edilmesi hususundaki düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşırız.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.