Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü’nde “Bitkiler ve İş Makineleri ile Yepyeni Hayatlar” projesi

Altınözü’nde “Bitkiler ve İş Makineleri ile Yepyeni Hayatlar” projesi
138 okunma
08 Mart 2018 - 8:45

T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla Altınözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın koordinatörlüğünde, Altınözü Belediyesi ile hayata geçirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projesi kapsamında yapımı devam eden, Bitki Yetiştiriciliği alanını, Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı ziyaret etti.

“Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” projesi 225.000,00 TL bütçeye sahiptir. İşsiz olan Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan 12 gence İş Makinesi Operatörlüğü, 12 gence de Kapalı Tohum Bitki ve Süs Fidesi Yetiştiriciliği alanlarında eğitim verilecektir. Bu proje ilimizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında ilçe belediyemizin dışarıdan temin ettiği süs bitkilerini kendi tesislerinde üretme imkânı sağlamaktadır.

Konu ile ilgili açıklamasında Kaymakam Bülent Uygur “ SODES projeleri Altınözü için önemli bir kaynak aktarımıdır. Yaptığımız projelerle, Altınözü’nde istihdamı artırarak ilçemize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Proje kapsamında 12 gencimize 12 ay sürecek teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Eğitimler esnasında kışlık ve yazlık dış mekân, mevsimlik çiçek fidesi yetiştiriciliği anlatılacak, ardından 5000 metrekarelik bitki ekim alanında uygulamalı olarak üretim aşamaları gösterilecektir. Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar adlı proje ile Altınözü Belediyesinin vasıflı eleman ihtiyacını giderme, belediyenin dışarıdan temin ettiği süs bitkilerini kendi tesislerinde üretme, SYD Vakfı’ndan yardım alan aile sayısını azaltmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.