Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Ana Gibi Yar Olmaz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş anneler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “ Anneler gününü kutlayacağımız  günün; başta bu vatan için seve seve evlatlarını vermekten gurur duyan şehit anneleri, sonra   annem olmak  üzere  tüm annelere hayırlara vesile olmasını dileyerek şunları belirtmek isteriz.

Hepimiz biliyoruz ki, Annelik  yüce bir duygudur, Annelerimiz her türlü hürmet ve vefaya layıktır. Annelerimizin yetişmemizdeki payı ve emekleri paha biçilemezdir. Bizi dünyaya getirip büyüten, yemeyen yediren, içmeyen içiren, giymeyen giydiren, sabırla üzerimize titreyen annelerimiz güzelliğin, merhametin, inceliğin ve sevginin eşsiz yüzleridir. Bu nedenle ana gibi yar olmaz demişimizdir.

Yüce Dinimiz İslam, Cennetin annelerin ayağının altında olduğunu müjdelemiş, anneye verdiği önem ve değeri bu şekilde göstermiştir. Onun için diyoruz ki; Hiçbir anne acı çekmemelidir. Ve fani hayatta hiçbir anne evlat acısıyla imtihan edilmemelidir. Annelerimizin mübarek gözyaşları mezar taşlarının başında dökülmemeli, kınalı elleri evlatlarının sere serpe yattığı kara toprağa değmemelidir. Anne feryadı dayanılmazdır. Anne çığlığı katlanılamazdır.

Bu itibarla şu hususa da değinmek de isteriz. Bu günlerde açılım diyerek  Başbakan ve hükümetinin annelerimizin gözyaşlarını istismar etmeleri tarifi ve tanımı olmayan bir çarpıklıktır. Bu nedenle idrak edeceğimiz Anneler Günü öncesinde herkesin bir kez daha konumunu, beyanlarını ve niyetlerini gözden geçirmesi şarttır. Günümüzde ana yüreğinin, ana kalbinin ve ana vicdanının kanatılmaması, teröristlerle pazarlıklara yol yapılmaması bir şeref ve ahlak meselesidir. Biz annelerimizin beklentilerini biliyoruz. Biz annelerimizin özlemlerinin farkındayız. Ve biz gencecik evlatlarını kaybeden tüm annelerimizin acısını da paylaşıyoruz. Annelerimizin yaşlı gözleri, üzgün yüzleri bölücülerin geçim kapısı değildir. Biliyoruz ki, ateş düştüğü yeri yakmaktadır. Biliyoruz ki, şehit evlatlarının sızısını da en çok analar, babalar, eşler ve yavrular çekmektedir

Analar ağlamasın sözünü PKK’yla yapılan müzakereleri masumlaştırmak için saptıranlara da sesleniyoruz ki, sizlere yazıklar olsun. Analarımızın gözyaşlarını teröristlerin ölüm saçan niyetleriyle eşitlemeye kalkan pazarlıkçılara açıklıyoruz ki, sizlere yazıklar olsun. Analarımızın hıçkırıklarını, iç çekişlerini ve hüzünlü bakışlarını bölücü örgütün çıkarlarına yönlendiren eş başkanlara, terör düşkünlerine, yeni mandacılara, zalimlerin paryalarına haykırıyoruz ki, hepinize yazıklar olsun, Cenabı Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Şunu asla  unutmayın;

          Türk milletinin içinden çıkan her kahramanı bir anne yetiştirmiştir. Bu coğrafyayı bize vatan yapan ecdadımızın beşiklerini de anneler sallamıştır. Belki annelerimiz kavrulmuştur, belki üzülmüştür, belki de figanlarla bağırlarını dövmüştür; ama evlatlarının fedakârlıklarıyla, üzerinde yaşayacağımız bir vatan, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz bir millet, sonsuza kadar sahipleneceğimiz bir Türk ismini miras olarak bırakmışlardır.

Merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay’ın ifade ettiği gibi; “bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

Hamdolsun, Türk vatanı kendisini feda etmekten kaçınmayan evlatları konusunda talihlidir. Türk milleti varlığını koruyan hayır dualı isimler açısından şanslısıdır. Vatan ve milletimiz, canından olan aziz şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine asırladır hür ve müstakil şekilde yaşamaktadır. Bunun arkasındaki yegâne güç de elleri öpülesi analarımızdan başkası değildir. Ve hiçbir şehit anası da, teröristlerin, kanlı ellerin yakınlarıyla aynı kategoriye sokulamayacak, bir ve aynı görülemeyecektir. Şehit analarımız bizlere emanettir. Şehit analarımız bizlerin haysiyetidir. Evlatları boşa mücadele etmemiştir. Kınalı kuzuları boş yere canından olmamıştır. Aksini düşünenlere fırsat tanımayacağız, Allah’ın izniyle ağızlarının payını da her ortamda vereceğiz.

İnanıyoruz ki, analar ağlamasın temennisiyle kirli niyetlerine mazeretler arayanlara en kalıcı ders ve istismarlarına en etkili karşılık da bizzat annelerimiz tarafından verilecektir. Bu vesileyle, tüm şehitlerimize ve hayatlarını kaybeden elleri öpülesi annelerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Aramızda bulunan annelerimiz başta olmak üzere, tekrar bütün annelerin Anneler Günü’nü  tekrar şimdiden tebrik ediyor, hepsine saygılarımızı  sunuyor, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’nin temellerini birlikte atacağımıza içtenlikle inanıyoruz”dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ana Gibi Yar Olmaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir