Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Ana içmesuyu şebekelerinde onarım sürüyor

Ana içmesuyu şebekelerinde onarım sürüyor
39 okunma
11 Temmuz 2016 - 12:33

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yüksek kesimlerde bulunan ana içmesuyu şebekelerinde oluşan arıza ve patlaklara yapılan müdahalenin Hatay genelinde sürdüğünü duyurdu.

Dağlık kesimlerde depolar arası çekilen isale hatlarında bakım onarım yapılması ile kesintisiz bir içmesuyu ulaştırılmasını amaçlayan Genel Müdürlük, İskenderun Sarıseki Mahallesi’nde bulunan ana içmesuyu şebekelerinde ki arızalara müdahale edildiğini ve bu kapsamda yenileme yapıldığını açıkladı.

Sarıseki Mahallesi’ne bağlı Kurşunlu mevkiinde bulunan su deposu ile mahallenin su ihtiyacını karşılayan depo arasında ki 2 Bin 500 metrelik ana isale hattında onarım yapan HATSU ekipleri, arazi şartları nedeniyle yüksek kesimlerden gelen taş ve kayaların hattın 8 yerinde arıza verdiğini tespit ederek kelepçe yardımı ile sorunu giderdi.

Sorun oluşan bölgeye ulaşım sağlamak için yol açma çalışması gerçekleştiren HATSU, hızlı müdahale etmek için verilen mücadelenin geniş kapsamda sürdürüldüğüne dikkat çekti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.