Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya Belediyesi ilaçlama çalışmalarına devam ediyor

Antakya Belediyesi ilaçlama çalışmalarına devam ediyor
54 okunma
19 Temmuz 2016 - 12:42

Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Şehir genelindeki ilaçlama hizmeti kapsamında 95 mahallede 13 ayrı ekip ile haftada en az 2 kere ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Sıcakların artmasıyla beraber çok hızlı üremeye başlayan hamam böceği başta olmak üzere karasinek, kene, pire ve fareye karşı etkili bir ilaçlama çalışması sürdürülmektedir. Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesinin çöp depolama alanına yakın yerde bulunan Gökçegöz ve Akcurun mahallelerinde karasinek, Aşağıoba ve Serinyol mahallelerinde kene ve eski Antakya mahallelerinde hamam böceği ve fare ilaçlaması yapılmaktadır.

Birçok hastalığın taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olan haşereye karşı mücadelenin daha başarılı olabilmesi için vatandaşların çevre temizliğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Başta derelere akıtılan lağımlar olmak üzere apartman bodrumlarında biriktirilen kirli sular, zamanında tamir edilmeyen rögar, dışarıya gelişi güzel atılan mutfak artıkları haşerenin ürediği önemli yerlerdir.

Çevre mahallelerimizde hayvancılıktan geçimini sağlayan vatandaşlarımızın hayvanları kene ve pireye karşı ilaçlamaları ve bunların gübrelerini günlük uzaklaştırmaları kene ve pire üremesinin önüne geçecektir.

Sığır cinsi evcil hayvanlarda Afrika hastalığının bulaştırıcısı olan karasineğe karşı tedbir amacıyla ev ve ahır çevrelerinin temiz tutulması, evsel atıkların kapalı poşetlerde konteynerlerde toplanması özelliklede kavun, karpuz gibi meyvelerin kabukları kapalı poşetlere suyu akmayacak şekilde konulması önem taşımaktadır.”

Antakya Belediyesi ekipleri şehir genelinde haftada 2 kere kanal, mazgal, su birikintileri, logarlar, ev ve iş yerlerin bodrumlarında ilaçlama çalışmalarını sürdürerek halk sağlığının korunmasını sağlıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.