Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya sokaklarında silahlı gezenler IŞİD üyesi mi, Polis mi?

Antakya sokaklarında silahlı gezenler IŞİD üyesi mi, Polis mi?
104 okunma
04 Temmuz 2016 - 14:27

Hatay Valiliği Aydınlık Gazetesinin 03 Temmuz 2016 Pazar günkü nüshasında yer alan “IŞİD, HATAY SOKAKLARINDA!” başlıklı haber içeriğinde yer alan iddialar ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamayı yaptı.

1. Söz konusu haberde yer alan fotoğraf İlimiz Defne İlçesi çevreyolu Ekinci Kavşağı’nda çekilmiştir.

2. Fotoğrafta yer alan kişiler; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yürütülen terörle mücadele kapsamında, Mardin İli Nusaybin İlçesinde bir ay süre ile geçici görev yapan Hatay İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda yer alan Polislerimizdir. Fotoğraf, Polislerin görevlerini tamamladıktan sonra Hatay’a dönüşleri sırasında çekilmiştir.

3. Personeli taşıyan otobüsün şehir merkezine girememesi nedeniyle, bahse konu personel, Ekinci Kavşağında inerek kısa bir süre diğer görevli aracı beklemiştir. Bekleme sırasında aynı kavşakta bulunan kişilerce fotoğrafın çekildiği değerlendirilmektedir.

4. Gazete haberinde yer alan, “Ellerinde ağır silahlar bulunan 4 IŞİD’li militan yoldan geçenlere tehditler yağdırdı. Kırmızı ışıkta duran araçlara hepinizi keseceğiz diye bağıran militanlar halk tarafından güvenlik güçlerine şikâyet edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Jandarma ekipleri 4 kişiyi etkisiz hale getirerek bölgede güvenliği sağladı.” İddiası, tamamen hayal mahsulü ve çarpıtılmış bir haberdir.

5. Konu ile ilgili olarak vatandaşlarımız tarafından 155 veya 156 haber merkezlerine herhangi bir şikâyet veya ihbar yapılmamıştır. Ayrıca, Jandarmanın müdahale ederek 4 IŞİD’li militanı etkisiz hale getirdiği iddiası da tamamıyla gerçek dışıdır. Fotoğrafın çekildiği Ekinci Kavşağı, Polis sorumluluk alanında olup, Jandarmanın buradaki bir olaya müdahale etmesi de hukuken mümkün değildir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.