Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya’da sürpriz misafir

Antakya’da sürpriz misafir
122 okunma
03 Ağustos 2018 - 21:00

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekim ve personelleri, kent merkezine nereden geldiği bilinmeyen tilkiyi yakalayarak kontrol altına aldı.

3 Ağustos Cuma günü Büyükşehir Belediye binası önünde görülen ve vatandaşlar arasında tedirginliğe yol açan tilkiyi hayvan barınağına götüren ve burada sağlık kontrollerini gerçekleştiren Veteriner Hekim Remzi Güven, “Tilkinin geçen hafta Habib-i Neccar Dağı’nda çıkan yangından kaçarak şehre indiğini düşünüyoruz. Yaptığımız detaylı kontrollerden sonra tilkide herhangi bir sağlık problemine rastlamadık. Şimdi de tilkiyi Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Hatay Şubesi yetkililerine teslim edeceğiz. Onlar da bu davetsiz misafirimizi doğal yaşam alanına bırakacak” dedi.

Hayvanlara ve doğaya her zaman saygılı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, hem tilkinin doğal yaşam alanından kaçmasına neden olan orman yangınının kontrol altına alınmasına vesile olarak hem de can havliyle şehre gelen tilkinin sağlık kontrol altına alarak örnek bir belediye olduğunu bir kez daha gösterdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.