Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Arsuz’a yapılacak köprünün temeli atıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz ilçesine bağlı Höyük Mahallesi’nde sel felaketinden dolayı büyük oranda hasar gören köprünün yerine inşa edilecek olan yeni köprünün temelini attı.

Höyük Mahallesi ile Gözcüler Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan köprünün temel atma törenine Başkan Savaş’ın yanı sıra Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, belediye personelleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

24 metre uzunluğunda 9 metre genişliğinde yapılacak olan yeni köprünün temel atma töreninde konuşma yapan Başkan Savaş, Arsuz’un çoğu mahallesinde asfaltlama çalışması gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Hatay için planlanan 25 sosyal tesisten yedisinin Arsuz ilçesine düştüğünü ve bir tanesinin de Höyük Mahallesi’ne yapılacağını Arsuz halkına müjdeleyen Başkan Savaş, “Sosyal tesiste, bir muhtar odası, bir berber, bir bakkal dükkanı, bir tane eğitim salonu, bir tane kıraathane, bir tane mutfak, büyük bir salon ve o salonun üçte biri kadarda terası var. Köyle ilgili önemli parametreler orada olacak.” dedi.

Hatay’a 25 Sosyal Tesis

Hatay’da toplam 25 civarında sosyal tesis yaptıklarını, 7 tanesinin Arsuz’a düştüğünün, bir tanesinin Höyük Mahallesi’nde olduğunu açıklayan Başkan Savaş, “Yapacağımız sosyal tesislerde, bir muhtar odası, bir bakkal dükkanı, bir berber, bir tane eğitim salonu, bir tane mutfak, kafeterya, büyük bir salon ve o salonun üçte biri kadar bir teras olacak. Bu tesislerle birlikte iyi ve kötü günlerinizin törenlerini de burada yapacaksınız” ifadelerini kullandı..

Savaş: Arsuz Hak Ettiği Hizmeti Alacak

Sel felaketinden dolayı Erzin ve Arsuz ilçesinde 2 köprünün zarar gördüğünü ve bu zararı gidermek için mücadele verdiklerini belirten Başkan Savaş, karanlıkta tutulan elleri aydınlıkta bırakmayacaklarını ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti: “Diğer ilçeler gibi Arsuz’da Hatay Büyükşehir’den hak ettiği hizmeti alacak. Bizim tek amacımız hemşehrilerimizi hizmet etmek ve işi sağlam yapmak. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile köylerimiz ilk kez beton asfaltla tanışıyor.Bizim bu bölgeyle ilgili en büyük sorunumuz alt yapıdır. İnşallah yağmur suyu ve kanalizasyonla işe başlayacağız. İçme suyuyla devam edeceğiz. Biz size hizmet etmekten onur duyuyoruz, bu işi ibadet gibi görüyoruz. Hatay’ın hak ettiği hizmetleri hep birlikte yapacağız.”

Culha: Konuşmayacağız Sadece İş Yapacağız

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise, ilçe ve mahallelerde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek hizmetler yapıldığını ifade ederek, “Büyükşehir ile birlikte bu şehri imar etmek ve modern kent yapmak adına canla başla çalışıyoruz. Verdiğimiz sözleri hayata geçirme gayreti içindeyiz. Bu ve bunun gibi çalışmalara daha da hız vererek yarım kalan yada asfaltı olmayan mahallelerimizde asfalt çalışmalarına devam edeceğiz. Hizmetler peş peşe geliyor, daha önce ifade ettiğimiz gibi konuşmayacağız sadece iş yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, Başkan Culha, İl Başkanı Gün, İlçe Başkanı Çekin ve diğer katılımcılar Höyük Mahallesi’nde yapılacak olan köprünün temelini attı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Arsuz’a yapılacak köprünün temeli atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir