Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Bahçeşehir Koleji Matematik Olimpiyatlarında Türkiye 2.Si Oldu

Bahçeşehir Koleji Matematik Olimpiyatlarında Türkiye 2.Si Oldu
84 okunma
04 Aralık 2019 - 15:37

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Tekonoloji Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Abdullah Akif Çelikkaya İstanbul’da gerçekleşen 2. Bahçeşehir Koleji Matematik Olimpiyatlarında Türkiye 2.si oldu.

Türkiye genelinde 123 kampüsten ön elemeden geçerek seçilmiş başarılı 250 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen 2. Matematik Olimpiyatlarına, Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen Ve Teknoloji Lisesi matematik öğretmeni Nihat Güzel önderliğinde katılım sağladı. 10. Sınıf öğrencileri Abdullah Akif Çelikkaya, Ada Yıldız, Asya Cemali, Koray Kadıoğlu ve Onat Deveci olimpiyatlara okul dışı zamanlarda farklı çalışmalar yaparak hazırlandılar. Bu hazırlık sürecini başarı ile tamamlayan öğrencilerden Abdullah Akif Çelikkaya yaklaşık 250 başarılı öğrenci arasında Türkiye 2. Si olmaya hak kazandı.

Olimpiyatlarda amaç Matematik dersinde farklı bakış açıları ve muhakeme kurma becerileri olan öğrencilerin matematiksel yetkinliklerini geliştirmeye katkıda bulunmak. Öğrenciler sınavda zorluk derecesi yüksek olan problemler, geometri-mantık-muhakeme soruları, algoritmik düşünme becerilerini ölçen sorularla karşılaştılar.

Bu zorlu sınavda Türkiye 2. Si olan Abdullah Akif Çelikkaya, Bahçeşehir Üniversitesinden %50 oranında eğitim bursu ve çeşitli ödüller kazandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.