Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Balık Avı Sezonu Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Av sezonu dün gece 00.00’da başladı.

Av sezonun başlaması ile Hataylı balıkçılar “Vira Bismillah” diyerek denize açıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi yaptığı açıklamada; ”Gırgır ve trol ağları ile avcılık faaliyetinde bulunan balıkçı gemileri için, 15 Nisan 2013 tarihinde başlayan genel av yasağı, gırgır gemileri için 1 Eylül 2013 de, trol gemileri için 15 Eylül 2013 de sona ererek, yeni av sezonu başladı.

Hatay genelinde yüzlerce ruhsatlı tekne sahibi yeni sezon için mahsulünü toplamak için  31 Ağustos gecesi ağlarını denize bıraktı. Balıkçılar, bu yıl bereketli bir av sezonunun yaşanmasını ümit ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, su ürünleri avcılığıyla ilgili düzenlemeler yaparken bilimsel, çevresel, ekonomik ve sosyal hususları göz önünde bulundurmuştur. Su ürünleri avcılığına ilişkin tür, boy, zaman, derinlik, mesafe ve av araçları bakımından yasak, sınırlama ve yükümlülükler getirilmiştir.

Getirilen düzenlemeler, sürdürülebilirliğin sağlanması ve herkesten önce balıkçılarımız içindir. Balıkçıların bu düzenlemelere uygun avcılık faaliyetinde bulunmaları, hem kendi menfaatleri hem de kaynaklarımızın sürdürülebilir işletimi bakımından önem taşımaktadır.

2013 – 2014 Yılı balıkçılık sezonunun balıkçılarımız için bol ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Balık Avı Sezonu Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir