Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Kimyeci’nin Hatay’ın Anavatan’a Katılışı’nın 77. yıldönümü kutlama mesajı

Başkan Kimyeci’nin Hatay’ın Anavatan’a Katılışı’nın 77. yıldönümü kutlama mesajı
65 okunma
21 Temmuz 2016 - 16:21

Antakya Belediye Başkan İsmail Kimyeci, Hatay’ın anavatana katılışının 77. yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay’ın anavatana katılışı 20.yüzyılın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son barış zaferi ve Hatay halkının vatan ve Atatürk sevgisinin emsalsiz bir ifadesi olduğuna dikkat çekerek mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti;

“Güzel Hatay’ımızın anavatana katılışının 77. Yıldönümüne erişmenin kıvancını ve onurunu yaşıyoruz. Hatay’ın anavatana katılışı 20.yüzyılın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son barış zaferi ve Hatay halkının vatan ve Atatürk sevgisinin emsalsiz bir ifadesidir. Bu büyük zafer, tarihe; hoşgörünün, anlayışın, barışın ve vatan sevgisinin en güzel örneklerinden biri olarak geçmiştir.

Hatay, 1.dünya savaşından sonra Türk vatanında ilk işgal edilen, bu işgale silahla karşı koyan ve ilk kurşunu atan yerdir. 23 Temmuz 1939’da yani bundan 77 yıl önce, Hatay coşkun sevinç gösterileri arasında kayıtsız, şartsız ve sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalmak üzere Türkiye’ye katıldı. Böylece hem Hatay halkı mücadelesini kazanarak yıllar süren anavatan hasretini gidermiş, hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük arzusu gerçekleşmiş oldu. Bu zafer devlet adamlarımızın ve vatansever Hatay halkının yarattığı emsalsiz bir destandır.

Barış ve kardeşlik gibi manevi değerleri yeşertecek tek etken hoşgörü ortamıdır. Bu haliyle bütün dünyanın kentimizde asırlardır yaşanan engin hoşgörü ortamını örnek almasını diliyoruz. Hatay geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hem tarihi şöhretine layık, hem de çağdaş ölçülere uygun uluslararası değerleri özümsemiş bir kent olarak gelişimini sürdürecektir.

Devletine, milletine, bayrağına gönülden bağlı Hataylılar olarak, şanlı bayrağımızın gölgesinde bu kutsal topraklarımızda yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Hatay mücadelesinde kanını ve canını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha yâd ediyor, Hatay’ın anavatana katılışının 77. yıldönümünü kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.