Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Kimyeci’ye Mimarlar Odası Bir Ziyarette Gerçekleştirdi

Başkan Kimyeci’ye Mimarlar Odası Bir Ziyarette Gerçekleştirdi
09 Ağustos 2014 - 10:58

Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyelerini konuk eden Başkan Kimyeci, Antakya’nın kentsel dönüşüm projeleri ile nefes alacağını söyledi.

Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Mehmet Yaşar Coşkunziyarette yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Mimarlar olarak Hatay’ın en büyük ilçesine bir mimar belediye başkanı seçilmesi ve görev yapması tüm camiamızı son derecememnun etti. Mimar, her noktaya bakış açısında en önce sanatsal ve kültürel süzgeçten geçiren insandır. Bu açıdan Antakya Belediye Başkanımız sayın İsmail Kimyeci’nin, kentimizi en iyi noktaya getireceğine inanıyoruz. Bizler meslektaşları olarak Antakya Belediyesinin her zaman yanında olacağız. Ne konu olursa her türlü hizmete hazırız.”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bizlerde Antakya Belediyesi ailesi olarak kısa bir zaman içerisinde oluşumumuzu tamamladık.Hizmetlerimizi yapmaya başladık.Seçim öncesi milletimize vaat ettiğimiz projeleri birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Önce temizlikten başladık. Kentimizi marka bir şehir yapmak için temiz bir Antakya olması konusunda sadece cadde ve kaldırımları temizlemeyi yeterli görmedik. Aynı zamanda şehrimizde bulunan bütün ibadet yerlerinin temizlik sorumluluğunu üstümüze aldık.Diğer yandan peyzaj düzenlemeleri yapmaya başladık. Mevcut parklarımızın, bahçelerimizinrehabilitasyonunusürdürdük.

Mimari dokunuşlarla Antakyamızıdaha güzel hale getiriyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet sunduk ve sunmaya devam edeceğiz.Kentimizi geleceğe taşıma adına, tarihi dokumuzu ön plana çıkarmak, sahip olduğumuz güzellikleri bir turizm çerçevesi kapsamında St. Pierre Kilisesi ve Hatay Arkeoloji Müzesigüzergahlarındaçevre düzenlemesi, dere ıslah çalışmalarında bulunduk. Şehrimize değer katan projeleri birer birer yürürlüğe geçiriyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, “Antakya bilindiği üzere 1. derecede deprem bölgesi. Bakanlar Kurulu kararı ile kentimizde 35 hektarlık alan kentsel dönüşüm programı içerisine alınmıştı. Emek Mahallesi olarak bilinen bu yerde kentsel dönüşüm projesi çalışmalarımız hızla devam ediyor. Planlama safhasına geldiğimizde Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nin desteğini de talep edeceğiz. Şehrimizin doğu yakasında bulunan Habib-i Neccar Dağı eteklerinde yıllar önce yapılmış gecekonduların kentsel dönüşüm projeleri ile daha sağlıklı, daha güvenli ve modern yapılar haline gelmesi ve insanlarımızın daha güzel şartlarda yaşaması için çalışmalarımız olacak” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.