Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş ‘Hatay Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evladıdır’

Başkan Savaş ‘Hatay Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evladıdır’
21 Temmuz 2017 - 12:12

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın anavatana katılışının 78. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayınladığı mesajında Hatay’ın her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evladı olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Tarih boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış ve yüzlerce kültürü içselleştirmiş güzel şehrimiz tarihin her sahnesinde Türk yurdu olarak bilinmiştir. Milli mücadelenin bağımsızlık ateşinin yakıldığı serhat şehir Hatay, geç de olsa ait olduğu anavatanına kavuşmuştur.

Vatan sevgisiyle beslenen, Misakımilli’nden asla ve kat’a taviz vermeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kahraman silah arkadaşlarının ve Hataylıların verdiği onurlu bağımsızlık mücadelesi sonucunda anavatanına kavuşan şehrimiz, milli birlik ve bütünlüğümüzün bir kat daha güçlenmesini sağlamıştır.

“HATAY İNSANI TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLMAYA DEVAM ETMEKTEDİR”

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir.

Ne mutlu bize ki aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçasıyız. Ne mutlu bize ki şanlı bayrağımızın yılmaz bekçisiyiz. 78. yılını kutladığımız bu anlamlı günün hepimize kutlu olmasını temenni ediyorum.

Onurunu ve gururunu tüm kalbimle yaşadığım bu günün vesilesi ile Hatay’ı şahsi meselesi olarak gören başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehrimizin anavatana katılmasında sonsuz mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; tüm hemşehrilerimin bu özel ve güzel gününü kutluyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.