Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş ‘Hemşehrilerimizin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasını istemiyoruz’

Başkan Savaş ‘Hemşehrilerimizin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasını istemiyoruz’
34 okunma
28 Temmuz 2016 - 18:04

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ulaşım ana planı kapsamında ‘Toplu Taşıma Rehabilitasyon ve Hat Optimizasyon’ çalışmaları ile ilgili olarak HATMEK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıya Başkan Savaş’ın yanı sıra Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Muhammed İkbal Polat, HBB Toplu Taşıma Şube Müdürü Barış Süner ve ilgili şube müdürleri, Antakya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Harbiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Öztürk, İstanbul Teknik Üniversitesi Ulaşım Teknik Danışmanı Mustafa Özfatura ile Harbiye bölgesindeki kooperatif başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.

Hatay’daki ulaşım sorunlarını en aza indirmek amacıyla Hatay’ın 15 ilçesinde çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Savaş, “Biz çalışmalarımıza Harbiye’den başlayacağız ve buradan başladıktan sonra diğer bölgelerde de hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Gerçekleştirilen bu çalışma ile araçlarımız daha konforlu olacak, mazottan ve vergiden de tasarruf edeceğiz. Araçların güzergâhı şehir merkezinden olacak, daha konforlu ve modern araçlar ile Harbiye halkı ulaşımını daha rahat sağlayabilecek. Burada sizlerin hiçbir kaybı olmayacak aksine yolcu sayınız daha da artacaktır. Bizler,  hemşehrilerimizin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasını istemiyoruz. Bu çalışmamız ile Harbiye’de toplu taşımaya konforlu ve yeni bir soluk getireceğiz” ifadelerini kullandı.

HBB EKİPLERİ, İLK OLARAK HARBİYE’DE UYGULANACAK ÇALIŞMA İLE VATANDAŞLARA DAHA RAHAT VE GÜVENLİ BİR ULAŞIM İMKÂNI SUNACAK

Trafik yoğunluğunu azaltma, toplu taşıma hizmetine kalite getirme ve vatandaşların memnuniyetinin arttırılması yönünde  kararların alındığı toplantıda, Hatay halkının daha rahat ve güvenli bir ulaşım sağlaması açısından önemli atılımlar gerçekleştirileceğine vurgu yapıldı. Ayrıca toplu taşıma ulaşım ağına yeni bir sistem getirileceğini de belirten HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, bu sistemin ilk olarak Harbiye bölgesinde uygulamaya geçileceğini ve gerçekleştirilen çalışmaların diğer bölgelere de örnek teşkil edeceğini belirtti.

Toplantıda, İTÜ’nün teknik danışmanlığını yürüttüğü HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın teknik çalışmaları, rakamlarla ve diğer belediye örnekleriyle kıyaslanarak yeni sistemin faydalarının anlatıldığı bir sunum da gerçekleştirildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.