Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Başkan Savaş Ramazan Bayramı’nın mutluluğunu hemşehrileriyle bir arada yaşadı

Başkan Savaş Ramazan Bayramı’nın mutluluğunu hemşehrileriyle bir arada yaşadı
71 okunma
07 Temmuz 2016 - 11:29

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mübarek Ramazan Ayı’nı idrak ederek kavuştuğumuz bayramın ilk gününde Hatay Valiliği’nin düzenlediği halkla bayramlaşma programına katıldı.

‘Devlet-Halk Buluşması’ adı altında yapılan organizasyon Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.

Hatay Valisi Ercan Topaca’nın ev sahipliğinde, Başkan Savaş, Hatay Milletvekilleri, Vali Yardımcıları, Hatay genelinde görev yapan bürokratlar, siyasi parti il ve ilçe yönetimleri, ilçe belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları(STK) temsilcileri, dernek ve oda başkanları, kanaat önderleri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşen programa ilgi büyüktü.

Protokol ve vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaşan Başkan Savaş, hemşehrileri tarafından teveccühle karşılandı.

VALİ TOPACA: HATAY; MÜSLÜMANI, MUSEVİSİ, HRİSTİYANI İLE BİRÇOK İNANCIN, KÜLTÜRÜN VE IRKIN HUZUR İÇİNDE YAŞADIĞI BİR KENT

Bayramlaşmanın bitimi sonrasında vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Vali Topaca, “Ramazan Ayı; kaynaşma, paylaşma, birbirine destek olma, hoşgörü, sevgi ve saygı gibi tüm güzel değerlerin yoğun bir şekilde yaşandığı mübarek bir aydır. Bu ayda inananlar olarak iyiyi, güzeli, hayrı, ihtiyaç sahiplerine destek olmayı daha çok düşünerek bir anlamda nefsimize ve zihnimizden geçen kötü şeylere gem vurmaya çalışırız. Ramazan Ayı, gerek belediyelerin gerek hayırseverlerin gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının düzenlediği iftar programları ile tam bir kaynaşma, birliktelik ve yardımlaşma ayı olarak geçti. Hatay, sadece Müslümanların yaşadığı bir kent değil. Hatay, Müslümanı, Musevisi, Hristiyanı ve birçok inancın, kültürün ve ırkın huzur içinde yaşadığı bir kenttir. Bu bütün dünyanın özlediği güzel bir birlikteliktir. Birbirinin inancına, kültürüne saygı duyarak birlikte yaşama anlayışı bugün dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu husustur”

BAŞKAN SAVAŞ: BAŞTA HEMŞEHRİLERİM OLMAK ÜZERE ÜLKEMİN VE TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLUYORUM

Başkan Savaş da hemşehrilerine seslendiği konuşmasında “Bugün Ramazan Ayı boyunca yaptığımız ibadetlerin ardından Ramazan Bayramı’nı idrak etmekteyiz. Zor bir coğrafyada yaşamaktayız. Ortadoğu’daki yangının bitişiğindeki bu coğrafya yüzyıllardır barışın, kardeşliğin, huzurun ve sevginin merkezi olmuştur. İlimiz başta olmak üzere bereketin, huzurun tekrardan tesis edilmesi ve hepimizin umutlu bir şekilde yarınlara bakabilmesi için gerekli ortamların hazırlanması çok önemlidir. Bu anlamda bize gönlünüzün kapılarını açtığınız için siz hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Başta hemşehrilerim olmak üzere ülkemin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

EMNİYET MENSUPLARININ BAYRAMI KUTLANDI

Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleşen bayramlaşmanın ardından Başkan Savaş, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün(EGM) Hatay Polisevi’ndeki bayramlaşmaya katıldı. Emniyet güçleri ile tek tek bayramlaşan Başkan Savaş, huzur, sağlık, kardeşlik ve hoşgörü temelli bir bayram temennisinde bulundu.

VATANİ GÖREVLERİNİ SEVDİKLERİNDEN UZAKTA İFA EDEN ASKERLERE BAŞKAN SAVAŞ’TAN BAYRAM MORALİ

Hatay Valiliği’nin Bayramlaşma Programı kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na geçen Başkan Savaş, vatani görevlerini sevdiklerinden uzakta yerine getiren mehmetçik ve komutanlarla bayramlaştı. Başkan Savaş, mehmetçikler ile tek tek ilgilenerek sohbet etti. Ayrıca askerlere moral vererek vatani görevin kutsallığından bahsetti.

HUZUREVİ SAKİNLERİNE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAYRAM ZİYARETİ, BÜYÜKLERİMİZİ MUTLU ETTİ

Bayramlaşma programına Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile devam eden Başkan Savaş, bizleri gelceğe taşıyan büyüklerimizin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenen Başkan Savaş, büyüklerin ellerinden öperek ihtiyaçları ve eksikleri konusunda bilgiler aldı.

Huzurevi sakinlerinin gülen gözlerle karşıladığı ve bir evlat gibi bağrına bastığı Başkan Savaş, yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta istenilen her an kendisine ulaşılmasını ve sorunların çözüm noktasında çekinmeden var olacağını belirtti.

BAŞKAN SAVAŞ, VATANIN BEKASI UĞRUNA CANLARINI FEDA EDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ MEZARLARI BAŞINDA ANDI

Başkan Savaş’ın bayramlaşma programının son adresi, Antakya Şehitliği oldu. Vatanın bekası uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizim ruhuna dualar okuyan Başkan Savaş ve eşi Nazan Savaş, şehit mezarlarına karanfiller bıraktı. Şehit yakınları ile yakından ilgilenen Başkan Savaş, vatana emanet şehit çocuklarının bayramlarını kutladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.