Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Savaş Yayladağı Turfanda Çok Amaçlı Salon’un açılışını gerçekleştirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşehrilerinin sosyal hayatlarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak amacıyla Yayladağı ilçesinde yapımı tamamlanan Turfanda Çok Amaçlı Salon’un açılışını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Gökhan Yıldırım, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı, Yayladağı CHP İlçe Başkanı Murat Kalabaz, Turfanda Mahalle Muhtarı Süleyman Yüce, mahalle muhtarları ve Turfandalılar katılım gösterdi.

Çok amaçlı salonun açılışı Başkan Savaş’ın Turfanda mahalle sakinleri ile yemek yemesinin ardından Dilara Ay’ın Başkan Savaş’a şiir okuması ile başladı.

Turfanda halkına göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Başkan Savaş, kendisine Hatay’da gerçekleştirmiş olduğu hizmetler ile alakalı şiir yazan Dilara Ay’a çiçek takdim etti.

“HİÇBİR SİYASİ PARTI AYIRIM YAPMADAN HİZMET ETME GAYESİ İLE BU ŞEHRİ GELECEĞE TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Savaş,” Bu güzide açılışımızda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bundan 3 buçuk yıl önce biz bu yola çıktık. Bu yola çıkarken de Hatay’da önce huzuru sağlayalım sonra hizmeti yapalım dedik. Bu düsturla 3 yıldır Hatay’da hemşehrilerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Hiçbir siyasi parti ayırımı yapmadan hizmet etme gayesi ile bu şehri geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Antakya Belediye Başkanı olduğum zaman ne yaptıysam Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman da aynısını yapıyorum. Bugün burada açılışımızı gerçekleştireceğiz. Muhtarımıza ve Turfandalı kardeşlerimin hem bugün hem de 30 Martta da bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim. Bu şehrin geleceği bu şehrin birlik ve beraberliğinden geçiyor. Çalışmalar gerçekleştirirken önce huzur ve sonra hizmet diyerek başladık. Ama maalesef son 6 yıldır da Hatay’ın ekonomisi ciddi anlamda sığlaştı. Belediye olarak Hatay’ın teşvik illerinden 5. olması için aşırı gayret ediyoruz. Bu salonları aslında Hatay’ın her ilçesine yapmak istiyoruz. Bazı mahallelerimizde arsa bulabildik bazı mahallelerimizde ise bulamadık. Muhtarlarımız bu salonları gördükçe belediye başkanlarını sıkıştıracak arsa isteyerek bu güzel hizmetlerden faydalanmak isteyeceklerdir. Bu salon umarım iyi günlerde kullanılır. Sıkıntılı günlerimizde de birbirimizle kenetlenerek kötü günlerimizi unutturmak için vesile olur. Bu nedenle bu salon toplantılarımız, düğünlerimiz, taziyelerimizi ve eğitimle alakalı kullanacağımız çok güzel bir salon olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür eder salonunuzun herkese hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Konuşmanın sonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki protokol Yayladağı Turfanda Çok Amaçlı Salon’un açılışını gerçekleştirdi.

MAHALLE MUHTARINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Turfanda Mahalle Muhtarı Süleyman Yüce, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Savaş Yayladağı Turfanda Çok Amaçlı Salon’un açılışını gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir