Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş’ın 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Başkan Savaş’ın 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
55 okunma
14 Mart 2017 - 10:53

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş “14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart’ı, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği tıp alanında her gün kaydedilen yeni gelişmelerin ışığında kutluyoruz” ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:

“BU MESLEĞİN TEMELİNDE YAŞATMA VE İYİLEŞTİRME SORUMLULUĞU VARDIR”

Sağlıklı bir yaşam her insanın temel hakkıdır. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak belirlenmiştir. Sağlıklı bir hayat için erişilebilir, düzenli sağlık hizmetlerinden yararlanmanın tüm vatandaşlar için temel bir insan hakkı olduğunu, hekimliğin doğrudan insan yaşamını konu alan bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Savaş mesleğin temelinde yaşatma ve iyileştirme sorumluluğu olduğunu bildirdi.

“SAĞLIK PERSONELLERİMİZİN FEDAKARLIK VE ÖZVERİLERİ TAKDİR EDİLMEKTEDİR”

Bu bakımdan ülkemizde de sağlık alanında ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri herkes tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir” açıklamasında bulundu.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözleriyle sevgi, güven ve takdirini kazanmış kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının 14  Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.