Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Başkan Savaş’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2017 - 17:11

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“BASIN, DEMOKRASİNİN YERLEŞİP GÜÇLENMESİNE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNMAKTADIR”

Başkan Savaş 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında,  “24 Temmuz 1908’in İkinci Meşrutiyetin yürürlüğe girdiği ve sansürün kaldırıldığı tarih olması nedeniyle bu gün ülkemizde basın bayramı olarak kutlanmaktadır. Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan, haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“İLETİŞİM ÖZGÜRLÜĞÜ ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞININ TEMEL YAPI TAŞLARINDANDIR”

“Çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı iletişim özgürlüğü, şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır. Basın, iletişim teknolojisinin sunduğu imkânlardan yararlanarak hızlı bir haber akışı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Basın, toplumun geniş kesimlerini etkileme ve yönlendirme gücüne sahip olması yönüyle bilhassa gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak fonksiyon icra etmektedir” dedi.

“TÜM BASIN MENSUPLARIMIZIN VE BASIN KURULUŞLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLARIM”

Şüphesiz basının en önemli işlevi, kamuoyunu doğru ve tarafsız bir habercilik anlayışıyla bilgilendirmektir. Basının bu kamu görevini sorumlu bir yayıncılık misyonuyla üstlenmesi; ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmeden, objektif bir şekilde yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın ve basın kuruluşlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” açıklamasında bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.