Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Toksoy’un Basın Bayramı mesajı

Başkan Toksoy’un Basın Bayramı mesajı
52 okunma
25 Temmuz 2016 - 11:53

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, 24 Temmuz Türk Basınında Sansürün Kaldırılması’nın 108. yıldönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda;

“Tek kaygısı doğru haber yapmak olan, emekçi basın mensuplarının haklarının korunması, en az haber alma özgürlüğü kadar kutsaldır.

Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve insan haklarından söz edilemez. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, demokrasinin büyük güvencesidir. Basın mensupları kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için her ortamda ve her şartta büyük bir sorumluluk içerisinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan, her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve takdir etmemek mümkün değildir.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Tek kaygısı doğru haber yapmak olan, emekçi basın mensuplarının haklarının korunması, en az haber alma özgürlüğü kadar kutsaldır. Bu duygu ve düşüncelerle Dörtyol’da ve bölgemizde görev yapan Basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” İfadelerine yer verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.