Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Toksoy’un ‘Ramazan Bayramı’ mesajı

Başkan Toksoy’un ‘Ramazan Bayramı’ mesajı
26 okunma
03 Temmuz 2016 - 12:33

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Manevi iklimin, toplumsal dayanışmanın ve zorda kalanları hatırlamanın eşsiz fırsatlarını sunan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, yeni bir bayrama daha ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar; ihtilafların çözüme kavuşması, dargınlıkların unutulması, küsler arasındaki mesafelerin kalkması gereken özel zamanlardır.

Küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın aziz millet fertlerinde davranış haline geldiği bayramların, milletimizin kültür hayatındaki önemi çok büyüktür.

Vatandaşlarımız arasında güzel dileklerin ve hayırlı temennilerin karşılıklı olarak sunulduğu bu mana yüklü günlerdeki hoşgörünün, anlayışın ve vefanın yılın her anında da görülmesine ve gösterilmesine çok ihtiyaç bulunduğu tartışmasız bir gerçektir.

Daha çok sevgi ve karşılıklı saygıyla; bir arada yaşamanın, birlikte geleceğe yürümenin muazzam cazibesi çerçevesinde bu zamana kadar hep beraber kutladığımız bayramları, ayrışmaya ve bölünmeye geçit vermeden yine bir bütün olarak bundan sonra da kutlayacağımızı biliyor ve buna sonuna kadar inanıyorum.

Elbette geride kalan Ramazan ayında bizleri kahreden, düşündüren ve endişelendiren üzücü gelişmeler, anormal vakalar yaşanmıştır.

Ortadoğu’da yaşanan insanlık dramı, hak ve hukuk ihlalleri, Doğu Türkistan’dan, Karabağ’dan Gazze’den, Suriye’den Türkmeneli’ne kadar kabaran şiddet dalgası milletimizi hüzne boğmuştur.

Yanı başımızda süren insani felaketler bayramı buruk bir şekilde karşılamamıza neden olmuştur.

Teessürle ifade ediyorum ki, geride kalan günlerde masum canlar katledilmiş, mazlumlar hedef alınmıştır.

Doğu Türkistanlı Türkmen soydaşlarımız, kardeşlerimiz zulüm parantezine alınmış, cinayetlere kurban gitmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yiğit Dörtyollu hemşerilerimin ve vatanımızın her yöresindeki aziz vatandaşlarımın Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Bayramın Türk-İslam âlemine huzur, saadet ve güzellikler getirmesini diliyor, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için yeni bir doğruluşa vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.