Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yaman ‘Çocuk Bayramı toplumsal onurumuzdur’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Defne Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciliği ile Defne ilçesinde ilk kez düzenlediği satranç turnuvasında dereceye girenlerin ödülleri törenle verildi.
Sağlıklı ve zeki kuşakların yetişmesine katkı sağlayan satranç sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla turnuva düzenlediklerini ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, sağlıklı bir gelecek adına çocuk ve gençlerle ilgili etkinlikleri arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
Bilgili, donanımlı ve sorgulayabilen bir nesil yetiştirmek adına düzenlenen satranç turnuvasında konuşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, bu kadar yüzü gülen çocukların bir arada olduğu bir turnuvadan heyecanlandığını ifade ederek, “İlk kez böyle bir etkinlik düzenlememize rağmen bu katılım bizi hem heyecanlandırdı, hem de cesaretlendirdi. Milli egemenliğimizin önemli bir gününde, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda bu etkinliği yapmak daha da anlamlı. Bu bayramlardan rahatsız olanlar, şunu iyi bilsinler ki, 23 Nisan Çocuk Bayramı toplumsal onurumuzdur. Bu bayram iptal edildikçe, biz daha aktif, daha zengin içerikli ve daha coşkulu etkinlikler yapacağız. Çocuklarımızın sosyal etkinliklerde aktif olmalarını önemsiyoruz. Etkinliklerimizi planlarken izleyen değil, rol alan konumda olmaları için özen gösteriyoruz” diyerek, satranç sporunu geliştirmek adına önümüzdeki yıllarda turnuvanın geleneksel hale getirileceğinin sözünü verdi.
Aralarında Avrupa ve Türkiye şampiyonlarının da katılım gösterip, 15 hakemin görev aldığı iki günlük turnuva, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ile İl Temsilcisi Sultan Daban’ın ilk hamlesi ile başladı. Hatay dışındaki illerin lisanslı sporcularının da yer aldı yaklaşık 300 sporcu dört kategoride yarıştı. İki gün süren turnuvada, her sporcu 7 maç yapmak suretiyle başarılı sporcular belirlendi.
DEFNE ÖRNEK BELEDİYE
Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Sultan Daban, son 4 yılda 9 Belediye ile çalıştıklarını ifade ederken, ilk kez olmasına rağmen Defne Belediyesi’nin örnek bir organizasyon yaptığını söyledi ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Daban, başarılı organizasyon adına Başkan Yaman’a plaket sundu.
Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HASYAD) salonunda yapılan turnuvada ilk üçe girenlere kupa, madalya ve katılma belgesi verilirken, altın olarak birinciye yarım, ikinciye çeyrek, üçüncüye de gram altın verildi. Bu arada her kategorinin en iyi bayan sporcusu da çeyrek altınla ödüllendirildi.
Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Sultan Daban, Defne Belediye Meclis Üyelerinden Raife Özbay, Aziz Karataş ve Hasan Abdullahoğlu’nun katıldığı turnuvada, dereceye giren sporcular şöyle:
8 YAŞ; 1- Ali Görkem Polat, 2- Özgür Deniz Hasırcı, 3- Devran Karakaya, 4- Zübeyr Kerem Eryılmaz, 5- Zeynep Rüya Kaval. En İyi Bayan ise; Elif Zeren Yıldız.
10 YAŞ; 1- İsa Gülbaş, Miraç Eray Dalgaç, 3- Uygar Çağrı Adal, 4- Beran Ege Topal, 5- Emir Türken. En iyi bayan Elifsu Erbaş.
12 YAŞ; 1- Emre Coşkun, 2- Ahmet Eren Polat, 3- Arda Altundal, 4-Buğra Uçar, 5- Mehmet hamurcu. En iyi bayan Simay Barutçu.
AÇIK; 1- Ahmet Ünal Gürel, 2- Devran Daghan, 3- Denizcan Temizkan, 4- Diren Can Abdullahoğlu, 5- Barış Perçin. En iyi Bayan Yağmur Bereketoğlu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yaman ‘Çocuk Bayramı toplumsal onurumuzdur’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir