Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Yaman Muhtarla bir araya geldi

Başkan Yaman Muhtarla bir araya geldi
76 okunma
30 Temmuz 2016 - 13:35

Defnenin 37 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ülke gündemi ve yerel konular hakkında muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu. Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman başkanlığında Balıklıdere Mahallesinde gerçekleştirilen toplantıya Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Defne Belediye Başkan Yardımcıları Derya Altunay ve İbrahim Güzel, belediye birim müdürleri ve defne mahalle muhtarları katıldı.

Başkan Yaman ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda tüm mahalle muhtarlarının dilek ve önerilerini tek tek dinleyen Başkan Yaman muhtarlara daha iyi bir Defne için gece gündüz çalıştıklarını hatta bu mesainin büyük bir bölümünde zaten birlikte olduklarını ifade ederek “Değerli mahalle muhtarlarımızı mesai arkadaşlarımız gibi görüyoruz çünkü birlikte çaba sarf ediyor birlikte çözümler üretmek konusunda mücadele ediyoruz” dedi.

Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel “bir çok mahallenin bir birinden ayrı gereksinimleri ve sorunları var ancak tüm mahallelerimizde ortak olan sorunlarımız su ve kanalizasyondur. Defne Belediyesinin yetki ve sorumluluğunda olmamasına rağmen bu konularda bizlere yardımcı olmaya çalışmasından dolayı Belediye Başkanımız Dr. İbrahim Yaman’a muhtarlarım adına teşekkür ediyorum” dedi. Defne belediyesine ait tankerlerin gece gündüz su taşıdıklarına şahit olduklarını belirten Demirel, “sorunun çözümü bu olmasa da en azında günlük olarak sıkıntılara çözüm üretiyorsunuz” dedi.

Bir çok mahallede aynı anda devam eden elektrik hatlarının yer altına alınması, yağmur suyu drenaj kanallarının döşenmesi, Doğalgaz alt yapı çalışmaları gibi nedenlerle Defne’nin adeta şantiye alanına döndüğünü beliren muhtarlar yol bakım ve onarım çalışmalarına hız verilmesini talep ettiler.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman Defne Belediyesi olarak sınırlı imkânlarla sınırsız talepleri karşılamaya çalıştıklarını belirterek “Değerli  muhtarlarım yol bakım onarım çalışmalarımız hızla devam ediyor ancak alt yapı çalışmaları nedeni ile bizler bazı bölgeleri bilerek bekletiyoruz. Kısıtlı bir bütçeyle büyük işler yapmak istiyorsak kenti yapboz tahtasına çevirmeden sabırla oya gibi işleyerek hareket etmek zorundayız.”

Başkan Yaman     “Defne belediyesi olarak İMAR soruna ağırlık veriyoruz” diyerek Defnenin asıl sorunun yol bakımı onarımı asfalt yada parke olduğunu düşünmediklerini bunların hızla çözümlenebilecek sorunlar olduğu söyledi. Başkan Yaman “ilçemizi bir kent haline getirecek en önemli çalışma  İmar planıdır. Çünkü imar planınız olmazsa yolunuz yol olmaz, şehriniz şehir olmaz, İmar planı olmadan yapılacak tüm planlamalar eksik ya da yanlış olur. Elbette yol ve kaldırımlar yapılıyor yapılmaya devam edecek ama bir kentin olmazsa olmazı sağlıklı bir imar planın oluşudur. Bu işe oldukça fazla mesai harcıyoruz.

Ayrıca yıllarca ihmal edilmiş bir bölge olan Defne’de yatırımcı kuruluşlarla işbirliği yaparak alt yapı çalışmalarını tamamlamalarını sağlamaya çalışıyoruz.  Şu ana kadar kentimize 12 tana yeni park kazandırdık bu konuda çalışmalara devam ediyoruz. “ dedi.

Her fırsatta muhtarlarla bir araya gelmeye çalışan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür eden Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel “muhtarlık bir gönüllülük işidir. Bizde Belediyemizin çalışmalarına gönüllülükle verdiğimiz desteğimizi sürdüreceğiz el birliği ile daha iyi bir Defne yaratmak için yanınızda olacağız” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.