Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yaman’dan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ mesajı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı;

“Öğretmenlik mesleği, geleceğimizi emanet edeceğimiz bireyleri yetiştirmek gibi önemli ve kutsal bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Ülkemizdeki eğitim düzeyinin kesimlere göre ciddi farklılıklar gösteriyor olmasını ve mevcut eğitim sisteminin öğrencilere ezberletilen kalıpların test kitapçıklarıyla sınandığı dayatmaları düşündüğümüzde; öğretmenlerimizin üstlendiği görevin önemi daha çok ortaya çıkmaktadır.

Büyük zorluklar içerisinde ailelerinin gösterdiği fedakârlıklarla okuyup, görevinin başına geçmeyi yıllarca bekleyen atanamamış öğretmen adaylarının sayısının çokluğu üzüntü vericidir. Bu nedenle Öğretmenlerimize sağlanan imkânların çok daha yüksek standartlara erişmesini, yaşam kalitelerinin yükseltilmesini, ataması yapılamamış gençlerimizin daha fazla mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yetkililer tarafından bir an önce hayata geçirilmesi umut ediyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlara taşınmasında asıl pay sahibi kişiler öğretmenler olacaktır. Öğrenmeye açık, soru sormayı bilen bireyler yetiştirmek, toplumun farkındalık düzeyini arttırabilmek ve öğrencilerine eğitim sisteminin dayattığı kalıpları kırmayı öğretmek sadece öğretmenlerimizle mümkün olacaktır.

Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için özveriyle çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygu ve dileklerimle kutluyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yaman’dan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir