Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yaman’ın ‘Ahilik Haftası’ mesajı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ‘Ahilik Haftası’ dolayısıyla mesaj yayımladı;

“Bin yıldır Anadolu topraklarında mesleki örgütlenmeyle birlikte, sosyal ve kültürel yapıyı oluşturan ahilik teşkilatlanması feyzini Hacı Bektaş Veli’den Ahi Evran’dan alarak topluma ışık vermiştir.

Ahiliğin mantığında ilk satışını yaptıktan sonra komşusu siftah etmeden satış yapmayı reddeden kanaatkârlık, dükkânını süpürürken dışardan içeri doğru süpürmeyi adet edinen bir çevrecilik, terazisinde doğruluğu ve hakkı gözeten adalet, yolda kalanı ağırlayan baş tacı eden konukseverlik gibi insancıl kavramları ön plana çıkaran güçlü bir ahlak öğretisi vardır.

Toplumda yardımlaşmayı ve paylaşmayı, tüketici haklarına saygı göstermeyi ahlaki bir erdem olarak ön plana çıkaran ahilik ne yazık ki toplumsal yabancılaşma ve kontrolsüz, kayıt dışı ekonomi nedeni ile en fazla yıpranan değerlerimizdendir.

Ahilik kültürümüzün yaşatılabilmesi için her yıl kutlanan Ahilik haftasında değerlerimizin kamuoyuna yeniden benimsetilmesini, mütevazı sermayeleri ve el emekleri ile geçinen esnaf ve sanatkârlarımıza ahilik bilinci içinde mesleki hayatlarını sürdürmelerini diliyor, bu vesile ile tüm esnaf teşkilatlarımızın ahilik haftalarını kutluyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yaman’ın ‘Ahilik Haftası’ mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir