Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yavuz ‘Tüm insanlığa sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ,  07-13 Nisan Sağlık Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

” Atalarımız “Her şeyin Başı Sağlıktır”, “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur” diyerek sağlığın önemini güzel ve anlamlı bir şekilde yorumlamışlardır. Bireylerin hastalıksız, rahat ve huzurlu yaşamasına “Sağlık” denir.  Sağlığı yerinde olmayan insan hiçbir işte başarılı olamaz, hayatını devam ettirirken ailesine ve ülkesine verimli olamaz.

Sağlıklı olmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için, çeşitli hastalıklara yakalanmadan önce sağlık bilgilerini öğrenerek hastalıklara karşı önlem almak, sağlıklı yaşam için spor yapmak, sağlığa uygun beslenmek, temizliğe dikkat etmek, mevsimine göre giyinmek ve hastalanınca hastalığa karşı uygun tedavi şekillerini uygulamak başta gelir.

Sağlık konusu yalnız kişileri değil tüm insanlığı ilgilendirir. Sağlıklı insanlar mutludur ve verimli olur,  ülke ekonomisine olumlu bir katkı sağlar. Sağlıklı ve mutlu insanlardan , sağlıklı ve mutlu bir millet meydana gelir. Sağlığımızı koruyarak hem ailemize karşı olan sorumluluklarımızı, hem de  vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Dünya milletleri sağlık işlerinde birbirine yardımcı olmak ve sağlıklı yaşamaya dikkat çekmek için Birleşmiş Milletler Örgütüne bağlı olarak 7 Nisan 1948 de dünya sağlık teşkilatını kurdular. Bu nedenle her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık günü, 7 – 13 Nisan ise sağlık haftası olarak kutlanmaktadır.

Her birey dünyanın neresinde olursa olsun sağlıklı bir yaşam hakkına sahiptir. Bu sebeple sağlık personellerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın sağlık günü ve sağlık haftasını kutlar,  “Sağlıktan büyük zenginlik yoktur diyerek” herkese sağlıklı huzurlu bir yaşam dilerim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yavuz ‘Tüm insanlığa sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir