Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Başkan Yavuz’un Hatay’ın Anavatan’a Katılışı’nın 77. yıldönümü kutlama mesajı

Başkan Yavuz’un Hatay’ın Anavatan’a Katılışı’nın 77. yıldönümü kutlama mesajı
36 okunma
22 Temmuz 2016 - 11:39

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay’ın Anavatana katılmasının 77. yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Hatay’ın Anavatana katılmasıyla Türkiye’ye güç kattığını ve Hatay’ın anavatana katılmasının, siyasi ve diplomatik başarı olarak Türkiye tarihinde anlamlı bir yeri olduğunu belirten Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay Benim Şahsi Meselemdir.” vecizesi hayata geçirilerek güzel Hatay’ımızın 77 yıl önce Türkiye Cumhuriyetine bağlanması gerçekleştirilmiştir.

Ulu önderimiz Atatürk’ün de çözümü için değerli çabalar sarf ettiği ve büyük önem verdiği Hatay konusu, Hataylı hemşerilerimizin azim ve iradeleri, Türkiye’nin akılcı politika ve hamleleri sayesinde, barışçıl ve diplomatik yöntemlerle çözülmüştür.

Bağımsız Hatay Parlamentosu’nun aldığı tarihi karar, anavatan Türkiye ile Hatay’ı bütünleştirmiş, büyük bir kucaklaşmayı gerçekleştirmiştir.

Hatay’ın anavatana katılması, milli birlik ve beraberliğimizin gücünü, birlikte yaşama irademizi ve milletimizin dayanışmasını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bağımsızlığını canından aziz bilen bir milletin evlatları olarak, bu kutsal mirasa en güçlü bir şekilde sahip çıkmak ve ebediyete kadar yaşatmak milletimize ve aziz şehitlerimize karşı asli borcumuzdur.

Barış ve hoşgörü kenti olan güzel Hatay’ımızın Anavatana katılmasının 77. Yıldönümünü bir kez daha kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen ve tüm silah arkadaşları başta olmak üzere, Vatanımızın birlik ve bütünlüğü için mücadele veren tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmetler diliyorum.

İlimizin Anavatana katılması için mücadele ederek bu tarihi kararın alınması yönünde azimle uğraş veren herkesi saygı ve minnetle anarken tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.