Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yavuz’un ‘Trafik Haftası’ mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un Trafik Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı;

“Her yıl Mayıs ayının ilk haftasını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, vatandaşlarımızda trafik bilinci oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda yaşanan sorunlar konusunda toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası olarak kutlamaktayız. Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu telafisi mümkün olmayan pişmanlıklara sebep olur.

Kazaları arabalar değil insanlar yapar gibi güzel sözler hep kazaları önlemek için söylenmiş olup dikkatli olmamız gerektiğini belirtir. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisinin de trafik güvenliği olduğu bir gerçektir. Son yıllarda gelişen ekonomimiz ve buna bağlı olarak yapılan yeni yollarımız, kavşaklarımız trafik sorununa bir nebze olsun çare oluyor, sevindirici bir şekilde, trafik kazalarının ve bu kazalar sonucunda kaybettiğimiz canların ciddi bir oranda azaldığını hep birlikte müşahede ediyoruz. Ancak, bu konuda tatmin edici bir sonuç almak ve trafik sorunun tam olarak çözülmesi, yapılan yatırımların ve yollarımızın kalitesinin yanı sıra, insanlarımızın bu konuda gösterecekleri hassasiyet ve dikkati sağlayacaktır. Bu sebeple, bu hafta boyunca okullarımızda, kurumlarımızda ve basınımızda yapılacak bilinçlendirici etkinlikler büyük önem arz etmektedir.

Bizler, kendimiz için olduğu kadar başkalarının güvenliği için de trafik konusunda duyarlı olmak zorundayız. İhlal ettiğimiz bir trafik kuralı nedeniyle, eğer bir yakınımıza veya hiç tanımadığımız bir masuma zarar gelirse, bunun vicdan azabından ömür boyunca kurtulamayacağımızı unutmamalıyız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yavuz’un ‘Trafik Haftası’ mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir