Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

“Ben sene Türkiye diyerem, kölgesinde yatılır.”

“Ben sene Türkiye diyerem, kölgesinde yatılır.”
Rahmi Vardı( 1@hatayvatan.com )
Hatayvatan.com "Buradan Bakınca" köşesi yazarı Vardılar Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı TRT Anadolu Program Sunucusu Y.B.T.B Yön. Kurl. Bşk. Yard. Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Armegeddon kitaplarının yazarı.
04 Ekim 2017 - 9:14

“Diren Telafer”

Türkiye tüm mazlum insanların umududur. Onun için Türkmen şair “Men sene Türkiye diyerem, kölgesinde yatılır.” diyor.

Ülkemize 5 milyon Suriyeli muhacir geldi. 1,5 milyonu Avrupa’ya gitti. 3,5 milyonu ülkemizde kaldı. Bu insanlar Ensar-Muhacir ilişkisinde ülkemizde yaşıyorlar. Bu zor günlerinde onların yanlarında olan Devletimiz ve Milletimiz her türlü zorluğa rağmen onlara kucak açmaya devam ediyor. İyide ediyor.

Aynı insanlığı Telafer Türkmenleri de bekliyor. Mazluma din, mezhep, ırk sormayan ülkemiz, 5 milyon Suriye’liye ne yaptıysa 15 bin Telafer’liyede aynısını yapması lazım.

Telafer Türkmenleri yaklaşık 1 yıldır 500 km yolu 2 ayda yürüyerek Suriye üzerinden Azez bölgesine gelerek Türkiye’ye sığınmak istediler. Geçen yıl kış kıyamette kaçak yollarla Kırıkhan’a gelmişlerdi. Yaşlı, çocuk, yeni doğan bebekler açlıktan ve soğuktan ölmek üzereyken Hayad Derneği sahip çıkarak onlara gereken yardımı yapmıştı.

Sonra o insanlara devletimiz şefkatli kollarını uzatarak kamplara yerleştirmişti. Fakat kapıların çok sıkı korunmasından dolayı Azez’de yaklaşık 12 bin civarı Telafer’li çok kötü şartlarda yaşamaya çalışıyor. Önümüz kış O insanların bir an önce Türkiye’ye kabul edilmesi lazım.

Yani özetle 5 milyon Suriye’li kardeşimize ne yapıldıysa 12 bin Telafer’li kardeşimize de aynısını yapalım. Onlar Suriye’lilerden daha kötü durumda. Önce Işid, sonra Haşdi Şabi onları, ailelerini, çocuklarını yok etti. Evlerini başına yıktı. Yani ne geri evlerine dönebiliyorlar ne de Öz vatanlarına Türkiye’ye gelebiliyorlar.

Bana Azez kampından yüzlerce, binlerce telefon geliyor, imdat diyorlar. Allah için bize sahip çıkın. Öz vatanımız bizi alsın diyorlar.

Eğer bu insanları Türkiye kabul ederse biz devletimizden hiçbir şey istemeyeceğiz. Biz ülkemizde kardeş aile bulup bu kardeşlerimize bakmayı taaahhüt ediyoruz.

Devletimiz güçlüdür, milletimiz mazlumlara kucak açar, bu kış bu kardeşlerimizi el kapılarından kurtarıp vatanlarında son günlerini geçirmelerine fırsat verelim.

Kalın sağlıcakla

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.