Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

bir HAYAD hikayesinin sonu..

bir HAYAD hikayesinin sonu..
70 okunma
21 Mayıs 2014 - 14:26

-Hayad’a omuz ver

Hayad derneği;

Ne sağcı ne de solcu,

Ne cemaatçi ne de tarikatçı,

Bütün partilere eşit uzaklıkta,

şeffaf, özgür, katılıma her zaman açık Hayad’ın emek gücüne ihtiyacı var..

Hayad’ın misyonu sadece Suriyeli sığınmacılardan ibaret değil,

Hayad başta Kırıkhan olmak üzere toplumu dönüştürücü, geliştirici, yaşanabilir şehir/medeniyet oluşturma misyonuna sahip.

Hayad’ın bünyesinde:

– HASAM (Hatay Stratejik Araştırmalar Merkezi) Hatay için bilimsel araştırma ve çalışmaların yanı sıra stratejik fırsatlar ve tehditler bu ilgili birim tarafından koordine edilmektedir.

– HAFAT (Hatay Afet Koordinasyon Merkezi) HAYAD gönüllüleri AFAD’a akredite olup eğitimlerini sürdürmektedir. Bu merkez Gerektiğinde AFAD ile beraber çalışmalar yapmak için kurulmuştur.

– HAKUT (Hatay Arama ve Kurtarma) İlgili kurumlardan alınan eğitimlerle birlikte bölgemize hizmet edecek bu birim çalışmalarını son sürat devam ettirmektedir.

– KEMEP (Kırıkhan Ensar Muhacir Elele Platformu) Suriyeli sığınmacılara hizmet eden birimimiz.
Büyük kapsamlı afetlerde devletin herkese aynı anda ulaşması mümkün olmadığından bu konuda toplumca elbirliği yapmamız kayıpları azaltmak için zaruridir. Bu konuda hayad’ın çalışmaları:

Dernek gönüllülerimiz kimyasal silahlı saldırılara karşı kursla birlikte AFAD ile iş birliği yaparak üç günlük arama kurtarmayla ilgili geniş kapsamlı eğitim alarak “Afet Gönüllüsü” kartlarını almışlardır. Bu kart sahibi gönüllülerimiz herhangi bir afet durumunda resmi ekiplerle birlikte eşgüdümlü çalışabileceklerdir. “Afet Gönüllüsü” kurslarımız devam edecektir.

1. Derecede deprem bölgesi olan Hatay’ı deprem olmadan depreme hazırlamak istiyoruz. Her mahallenin, sokağın, caddenin ve apartmanın deprem bilinci oluşturacak, deprem sonrası yapılacakları organize edecek sorumlularını oluşturmak istiyoruz.

Hayad’ın ufku geniş veHayad’ın eksiği sizsiniz, nitelikli desteğiniz Hayad katılımlarınızı bekliyor, yaşadığımız yeri yaşanabilir kılmak için..

Not: Her Cuma günü akşam saat 19:30 da dernek merkezinde gerçekleştirdiğimiz toplantımız herkese açıktır.

Hikayemiz burada sona erse de Hayad’ın hikayeleri yazılmaya devam ediyor..

Kalın sağlıcakla..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.