Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Biz askeriyle, polisiyle çok büyük bir aileyiz

Biz askeriyle, polisiyle çok büyük bir aileyiz
78 okunma
17 Temmuz 2016 - 13:47

Hatay Valisi Ercan Topaca, Yüce Milletimizin milli iradesine vurulmak istenen darbeye karşı vatandaşlarımızın gösterdiği tepki ve hassasiyet için teşekkür etmek üzere on binlerce Hataylıya hitap etti.
16 Temmuz 2016 Cumartesi günü Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarımıza seslenen Vali Topaca konuşmasının ardından basına bir demeç verdi.

Ülkemizde gerçekleşen kanun dışı eylem dolayısıyla Hatay’da da bazı adli ve idari çalışmaların yapıldığını dile getiren Topaca, ‘’Bu yasadışı eyleme katılan, destek veren, bir şekilde işbirliği içerisinde bulunan bazı kamu görevlileri ilgili adli ve idari işlemler devam etmektedir. Şu an itibariyle 20 civarında kamu görevlisi hakkında işlem yapılmıştır. Yapılan her soruşturmada yeni bağlantılar ortaya çıkarıldığı için sayı her geçen saat değişebilmektedir. Belki yarın farklı rakamlarla ifade edebiliriz. Bu konu, devletimizin bekasıyla, birlik ve bütünlüğü ile ilgili bir konudur. Bu konuda hiç kimsenin en ufak bir tolerans göstermesi, affedilir bir anlayış içerisinde olması beklenmemelidir. Biz de Hatay’da bu eyleme doğrudan ve dolaylı şekilde destek veren her kim olursa olsun kanunlarımız karşısındaki cezası ne ise onu uygulamakla yükümlüyüz.’’ dedi.

Vatandaşlarımızdan bir isteği olduğunu ifade eden Topaca, ‘’Buradan benim halkımıza önemli bir istirhamım var. Bu konuda herkesin devletin kurumlarına güvenmesini, yapılacak işlemler konusunda hiçbir şekilde ihmalin ve eksikliğin olmayacağı konusunda emin olmalarını özellikle istiyorum. Devletimiz bunun da üstesinden gelerek hainlere hak ettikleri cezayı verecektir .Bu anlamda askerimiz polisimiz herkes canla başla birlik ve bütünlük içerisinde çalışmaktadır.

Bu olay çıktığı andan itibaren kentimizin her bir noktasına hakimdik. Hiçbir kurumumuzda herhangi bir ikilik söz konusu olmadı. Devletimizin kurumları kentimizin en uç noktaları dahil olmak üzere her alanda devletimizin otoritesini ve gücünü hissettirmişlerdir. Ben bu vesile ile görev yapan polis, jandarma ve diğer askeri personelimize huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Biz askeriyle, polisiyle çok büyük bir aileyiz. Elbette bunların içerisinde yanlış insanlar olabilir, onları da ayıklamak ve hak ettikleri cezayı vermek biz yöneticilerin işidir. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız devletimize güvensin ve gördükleri yasadışı faaliyetleri bize bildirsinler. Ben vatandaşlarımızdan askerimize, polisimize ve diğer görevlilerimize yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum.’’ dedi.

ercan-topaca-emniyet bayrak

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.