Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Boykot Üzerine

Boykot Üzerine
76 okunma
30 Temmuz 2014 - 9:54

Önceki yazılarımda İslam dünyasının iflas ettiğini gerekçelerimle belirtmiştim. Çok önemli bir gerekçeyle yine karşı karşıyayız; İsrail’i boykot

Müslümanların yaşadığı bütün ülkeler ne yazık ki 3. dünya ülkesi konumundadır. Dünyada sözü geçmeyen, dikkate alınmayan, üretmeyen, tüketen, sömürgeleşen devlet/çikler.

Yüzyıllardır bilimi terk etmiş/bilimi keşfedememiş, üretim gerçekleştirememiş, sırf dindarlık adına sadece din ilimlerini okutacağım anlayışı, kurtuluşumuz dine sarılmakta diyen din alimleri! ve devlet büyükleri! yüzyıllardır geldiğimiz nokta bu. Dine sarılmakla kurtulacaktık ama dini öğrenmeyi de becerememişiz. Zaten İslam dinini anlasaydık bilime, üretime sımsıkı sarılırdık

Allah’ın emri gereği.

Modern ülke olacağım diye dine savaş açmış aydınlarımız! Dine düşman olmakla birlikte ne bilime ne üretime ne de gelişmişliğe ulaştınız. Sadece ve sadece batının yaşam şeklini taklit ettiniz.

Gelişmiş ülkelerin sömürgesi/bağımlısı olmuş, zihnen de köleleşmiş olan İslam dünyası! tüketim toplumuna dönüşmüştür. İslam dünyasının felsefesi; tüket, kendi içinde savaş ve ne düşün, ne de üret.

Yaşadığı zilleti idrak edemeyen İslam dünyası Filistin de zulme uğrayan Müslümanlar için ayağa kalkmış İsrail mallarına boykot diyor. Göbekten İsrail’e bağlı olan İslam dünyası trajikomik duygu patlaması yaşıyor ardından olaylar son bulunca boykot da sona eriyor. Ne de olsa üretemeyenler tüketmeye mahkumdur.

Boykot edilen marka ve ürünlere bakıyorsunuz bütün marketlerin rafları bunlarla dolu (yükte hafif pahada ağır) ve marketlerin kaliteli ürünleri de bunlar. Müslüman malına eliniz uzuyor ama aldatılma ihtimaliniz var. Tarım bakanlığı çarşaf çarşaf liste yayınlıyor sahte üretim yapan firma ve malları diye.

Boykot listesinde dikkatimi çeken de diş macunu oldu. Bütün diş macunu markaları boykot listesinde. Müslümanlar diş temizliği için macun dahi üretemeyen bir konumdadır.

Devletlere bakıyorsunuz “İsrail terörist devlettir” diyorlar ama tüm bu mallar devlet eliyle ülkeye giriyor. Silahlar, uçaklar, teknoloji bu ülkeden ithal ediliyor. Tarımda alanında hibrit tohumların önemli bir kısmı yine israilden. Ülkeyi/ülkeleri köşe bucak sarmışlar.

Müslümanlar ve devletler ciddi şekilde yerli malı üretimi için proje, ar-ge, teşvik ve yatırımı desteklemeli. Yoksa “boykot” ve “terör devleti” söylemleri trajikomik hal almaktadır. Ne zaman ki tükettiğimiz malların tamamını kaliteli üretiriz o zaman adam olacağız o zaman gerçek anlamda Müslüman olacağız.

Müslüman üretendir ne zaman üretirsek o zaman İsrailliler, Fransızlar, İngilizler vs. zulmeder, haddi aşarsa haydi İsrail mallarını, Fransız mallarını, İngiliz mallarını boykot ediyoruz kolaylığına ve ucuzluğuna kaçmayız.

Ey İslam dünyası ey Türkiye, acilen ilk önce bütün tükettiğin ürünleri küçükten büyüğe doğru başlayarak üretmeye başla.. sen Müslümansın ve sen onlardan daha kaliteli mal üretmelisin. Çünkü Müslüman kaliteli iş yapar Müslüman aldatmaz.
Son söz.. Filistin’e Filistinlere, insanlara, insanlığa ağıtlar yakmaya devam etmemek elimizde.. kahrolsun zalimler ama insanlığın iyiliği için çabalamayalar kahrolmayacak mı.. Buruk bayramlar geçirmeniz dileğiyle..

Kalın sağlıcakla..

Not: Muhtemelen bu yazımda israil mallarını boykot etmeyin şeklinde anlayanlar çıkacaktır. Derim ki yanlış anlamışsın ey okur ben yıllardım boykotumu yapmaktayım (diş macunu hariç!?!). lütfen trajikomik halimizi görelim.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.