Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Çadır Kamplardaki Suriyelilere içme suyu desteği

Çadır Kamplardaki Suriyelilere içme suyu desteği
106 okunma
12 Ekim 2018 - 19:51

Hatay Yardımlaşma Drneği (HAYAD) Suriye’nin Afrin kentine bağlı AFAD Koordinesindeki Deyr Ballut ve Muhammediye Çadır kampında yaşayan Suriyelilerin içme suyu ihtiyacını karşılıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı, 4 ay içerisinde yaklaşık 1 Milyon litre içme suyunun çadır kamplarda bulunan Suriyelilere dağıtıldığını söyledi.

Vardı yaptığı açıklamada “Doğu Guta’dan rejim saldırılarından kaçarak Türkiye koordinesindeki Cinderes Bölgesindeki iki çadır kampta yaşayan Suriyelilerin günde 10 Bin litre içme suyu ihtiyaçları Hayad Derneği tarafından bölgeye gönderilen su tankeriyle karşılanıyor. Hayad Derneği olarak Ramazan ayından bu yana 4 ay içerisinde yaklaşık 1 Milyon litre içilebilir su Deyr Ballut ve Muhammediye Çadır kamplarına gönderildi.” dedi.

Vardı “Bu kamplar Guta’dan gelen kardeşlerimizin yaşadığı kamp, bu kampta AFAD tarafından iki kuyu vuruldu fakat çıkan su daha içilebilir pozisyonuna gelmediği için temizlik suyu olarak kullanılıyor. Biz Hayad Derneği olarak günde 10 Bin litre içilebilir temiz suyu bütün tahlillerini yaptırarak o kardeşlerimize gönderiyoruz.” dedi.

Vardı, Kısa zaman içerisinde İstanbul’da kurdukları Acil Su Platformu tarafından sağlanan su paketleme makinası ile günde 36 Bin litre suyu patlamayan poşetler içerisinde dağıtacaklarını söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.