Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Çalışkan “Kumlu geçim derdinde Hükumet seçim derdinde”

Çalışkan “Kumlu geçim derdinde Hükumet seçim derdinde”
152 okunma
23 Nisan 2018 - 12:04

Yoğun katılımla gerçekleşen kongrede konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Necmettin Çalışkan,  yeniden erken seçim kararı alındığını hatırlatarak, “daha uyum yasaları çıkarılmadan seçime gidiyorlar. Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir. Saadet Partisi’nin çıkışını durdurmak ve İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemek için bu kararı aldılar. Ama korktukları başlarına gelecek” dedi.

Yangından Mal Kaçırırcasına Bu Acele Niye?

16 yıldan beri iş başındalar ‘yeniden görev verin biz sizin için şunu yapacağız bunu yapacağız’ diyecekler. Buradan soruyorum, 16 yıldır iş başındasınız, ne yapmak istediniz de yapamadınız! Tekrar kazansalar bile şu andan daha farklı ne yapacaklar? Şu an ne yapmak isteyip de yapamıyor? Hangi kanunu çıkaramıyor? Hangi kuruma söz geçiremiyorlar? Meclis’te ne istiyor da yapamıyor?  Hangi KHK’yı çıkaramıyorlar? OHAL ile fiilen tüm anayasal düzenin, hukuk sisteminin askıya alındığı bu ortamda her şey rahatlıkla yapılıyorken ve seçim tarihine de daha çok varken ne oldu da seçim ihtiyacı doğdu? Ve Yangından mal kaçırırcasına bu acele niye? Bunların manevi duygulara da saygısı kalmamış, oruç ağzıyla seçim kampanyası yürütülecek. Korkunun ecele faydası yok.

Kumlu’da tarımda, nakliyecilikte ciddi sorunlar var. Kumlu geçim derdinde hükümet seçim derdinde, Saadet’in çıkışını durduramayacaklar. Allah’ın izni ile gümbür gümbür geliyoruz” diye konuştu.

Kongrede güven tazeleyerek yeniden seçilen Celil İnal da, ”Son günlerde Saadet Partisinin büyük bir çıkış yakaladığını belirterek, Refah döneminden sonra ikinci büyük çıkışımızı yapmış olacağız. Bunun için kucaklayıcı ve ayrım yapmadan herkesi ziyaret edip gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bu görev bizim için büyük bir şereftir. Yönetim kurulundaki çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Hep birlikte bu yüke omuz verdik. Bugün de yeni isimlerle daha güçlendirilmiş, daha gençleştirilmiş daha diri bir kadro ile en iyi neticeleri alacağımıza inanıyorum” dedi.

SAADET PARTİSİ’NE BÜYÜK İLTİHAK

Kongre sonunda Saadet Partisi’ne katılan, Şevki Baytar, Hüseyin İri, Mehmet Düzce, Mehmet Baytar, Mahmut Aral, Uğur Ural, Nilüfer Ural, Mehmet Barut, Yusuf Barut, İsmail Barut’a parti rozetleri takıldı.

Kongreye Ak Parti Kumlu İlçe Başkanlığına Şahin Sağıroğlu, Kumlu Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül Talipler, CHP Kumlu İlçe Başkanı Ali Çimer, MHP Kumlu İlçe Başkanı Mustafa Çamlıbel, Kumlu İYİ Parti İlçe Başkanı Selahattin Eker, BBP Kumlu İlçe Başkanı Mustafa Karasüleymanlı, Kumlu Ziraat Odası Başkanı Bayar Eker, Çukobirlik Kumlu Başkanı Ali Durak,  Reyhanlı-Kumlu Tornacılar ve Kaynakçılar Oda Başkanı Süleyman Ateş, Kumlu Minibüsçüler Koop. Başkanı Nuri Temoçin, Kumlu Belediye Eski Başkanı Hami Banlıoğlu, HAT-SU Kumlu İşletme Müdürü İzzet Güleroğlu ve 15 köyün muhtarı katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.