Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

CHP Defne Genel Durum Değerlendirme toplantısı

CHP Defne Genel Durum Değerlendirme toplantısı
103 okunma
27 Ağustos 2016 - 15:51

CHP Defne ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen genişletilmiş istişare toplantısına Defne Belediye başkanı Dr. İbrahim Yaman, CHP İl başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüd Dudu, Serkan Topal, CHP Defne ilçe örgütü Yönetim kurulu, Kadın kolları, Gençlik kolları üyeleri,  muhtarlar ve partililer katıldı.

Ülke gündemi ve yerel siyaset hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda ev sahibi CHP Defne ilçe Başkanı Ecz. Mehmet Gönenç bu tip toplantıları önemsediklerini ve sıklıkla tekrarlamak için çalıştıklarını ifade ederek “çağrımıza icap eden tüm partili yoldaşlarımıza teşekkür ediyoruz, Partili arkadaşlarımız, yöneticilerimiz ve seçilmişlerimizle zaman zaman bir araya gelerek genel değerlendirme toplantılarıyla yol haritamızı belirliyoruz” dedi

Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman bu tip toplantıların örgütsel çalışmalarda etkili olduğunu ifade ederek tertip etmiş oldukları genel durum değerlendirme toplantısı için Defne ilçe örgütüne teşekkür etti. Ülke gündemi ile ilgili olarak 15 Temmuz darbe girişimini ülkemiz için felaket senaryolarının sahneye koyulmak üzere yapılmış bir deneme olarak nitelendiren Başkan Yaman  “her darbe devrimcileri, aydınları bu ülkenin aydınlık insanlarını hedef almıştır. Bizler her darbede en fazla mağdur olan kesimler olarak bu tip bir girişime kim kalkışırsa kalkışsın her daim karşısında olmuşuzdur ve olmaya devam edeceğiz” dedi.  Konuşmasında belediyecilik hizmetleri konusunda da Partililere bilgi veren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Bizler Defne Belediyesi olarak bir hizmet üretirken ya da bir çalışmaya başlarken konunun tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek karar alıyoruz. Bu yaklaşımı katılımcı demokratik ve şeffaf belediyeciliğin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Defne alt yapısal olarak oldukça geri kalmış bir bölge bir yerleşim yerine siz ilçe oldunuz dedikleri zaman ilçe olunmuyor, kentleşme oldukça yoğun titiz bir çalışma isteyen emek isteyen ve bütün bunların yanı sıra ciddi bürokratik sorunların aşılmasını gerektiren uzun vadeli bir süreç

İlçemizi planlamak, alt yapı yatırımlarından faydalanmasını sağlamak alt yapı kuruluşlarının ve kurumlarının ilçemizde yatırım yapmalarını sağlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesinin işbirliği yapması ve projelerin paydaşı olması elbette daha büyük ve modern projelerin hayata geçirilmesine olanak sağlayacaktır. Halkımızın tarafımıza göstermiş olduğu güven ve vermiş olduğu destek  nedeni ile bu çalışmaları ve hizmetleri  fazlasıyla hak ediyor. Halkımızın tarafımıza göstermiş olduğu güvene layık olmak, emanetlerine sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman yaşadıkları en önemli sıkıntılardan birinin su sorunu olduğunu vurguladığı konuşmasında “Halkımızın su konusunda yapmış olduğu eleştiriler tamamen haklı ve yerinde eleştirilerdir. Ancak Büyük şehir Belediyesinin yetki alanında kalan su ve kanalizasyon çalışmaları büyük yatırımlar ve çalışmalar istiyor ve bir süreç gerektiriyor. Bizler Defne Belediyesi olarak su sıkıntısı yaşayan halkımızın sıkıntılarının giderilmesi için gece gündüz demeden halkımıza tankerle su taşıyoruz. Bu hizmeti yerine getirirken bu bizim sorumluluğumuz değil deme lüksümüz yok belediyemizin her imkânını halkımızın yararına kullanmak bizim ana görevimiz” dedi.

Genel durum değerlendirmesi toplantısında söz alan CHP il Başkanı Mehmet Güzelmansur 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkede yaratılmak istenen kaos konusunda açıklamalar yaparak “bizler CHP’liler her zaman darbe girişimlerinin karşısında olmuşuzdur, olmaya devam edeceğiz” dedi. Yerel yönetimler ve aldıkları hizmetler konusunda da açıklamalar yapan CHP il Başkanı il genelinde CHP belediyelerin çalışmalarıyla örnek olması gerektiğini vurgulayarak “hizmet vermek konusunda gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse ilçe belediyelerimiz gece gündüz çalışarak halkımıza hizmet etmek adına yoğun çalışmalar gösteriyorlar. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı Ülkenin içinde bulunduğu koşullarla, iç ve dış politikalar hakkında ayrıntılı bir değerlendirme yaptı. Genel merkez adına önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Yarayıcı “bir politikacı olarak halkımızın daha demokratik daha özgür bir ortamda yaşaması için popülizmden uzaklaşarak halkın ihtiyacı olan politikaları üretmek gibi bir sorumluluğumuz var,  halkımızın hak kayıplarına uğramaması, kurunun yanında yaş olarak yanmaması için uğraş veriyoruz. 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte ülkede başlatılan operasyonlarda örgütle bağlantısı olanlarla birlikte olaylarla bir ilgisi olmadığı halde mağdur olanların tespiti ve düştükleri olumsuz durumdan çıkmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Hatay Milletvekili Mevlüd Dudu yaptığı açıklamalarda Genel Merkezin politikaları hakkında bilgi vererek parti içi disiplin ve dayanışmanın gerekliliği konularında açıklamalar yaptı.

Hatay Milletvekili Serkan Topal 10 aylık milletvekili süreleri içinde gece gündüz demeden gerek ilde gerekse Ankara’da çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirterek “yüksek bir tempoyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz halkımızla sivil toplum örgütleriyle muhtarlarımızla iç içeyiz” dedi.

Konuşmacıların ardından soru cevaplarla durum değerlendirme toplantısına devam edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.