Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Cilvegözü Sınır Kapısında İnceleme

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı ile Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Hatay programı kapsamında Reyhanlı-Cilvegözü Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz ve diğer protokolün de eşlik ettiği incelemeler öncesinde gümrük binasında yetkililerden brifing alan Bakan Yazıcı ve Bakan Ergin, incelemelerin ardından düzenlenen basın toplantısında konu ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi verdi.

Cilvegözü Gümrük Kapısı’nın fiziki olarak modernize edilerek 2007’nin Eylül ayında hizmete açıldığını hatırlatarak, eski ile kıyaslandığında son derece modern bir kapı olduğunu kaydeden Bakan Yazıcı, ticari aktivite konusunda birtakım sıkıntılar söz konusu olsa da Suriye’de yaşanan iç kargaşanın sona ermesiyle kapıdaki ticari aktivenin büyük ölçüde artacağını söyledi.

Yazıcı, ‘Bütün bunları dikkate almak suretiyle,bu arada da aktivitenin azaldığını, çok rolanti seviyede olduğunu da fırsat bilerek belki bu kapının daha işlevsel hale gelmesi için bazı ünite ilaveleri yapmamız gerekiyor. Brifingde arkadaşlarımız bunları aktardılar, bunları da değerlendireceğiz.Yap-işlet-devret modeli kapsamında partnerimiz olan TOBB’un iştiraki, GümrükTurizm İşletmeleri AŞ ile onu konuşup değerlendireceğiz.’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cilvegözü Sınır Kapısında İnceleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir