Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Çirkin’den Başkan Savaş’a Pilavlı Tepki

Çirkin’den Başkan Savaş’a Pilavlı Tepki
29 Ağustos 2020 - 17:18

İyi Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin Beyzade Radyo Tv’de konuştu; Kendisine yedirdiğim tavuklu pilavdan başka her şeyi inkâr ediyor!

İyi Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin Beyzade Radyo Tv’nin canlı yayın konuğu oldu.

“Haftanın Dosyası” programında Serkan Uğraş’ın sorularını yanıtlayan İyi Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin önemli açıklamalarda bulundu.

İSKENDERUN ADAYI HAKKINDA BİLİNMEYENLERİ İLK DEFA BEYZADE RADYO TV’DE AÇIKLADI

SAVAŞ’A SESLENDİ; GEL BU TARTIŞMALARI BIRAK MEMLEKETE BİRLİKTE HİZMET EDELİM

SALGINDA HÜKÜMETİN BÜYÜK YANLIŞI VAR

İçinde bulunduğumuz Covit-19 süreci ile ilgili yöneltilen soruya Şefik Çirkin;

“Çok önemli Profesörlerin ve bilim adamlarının ülkemiz hakkında verdiği mesajlar iç açıcı değil en son değerli bir profesörümüz “salgın artık kontrol edilemiyor” dedi. Tüm vatandaşlarımız daha dikkatli olmalı. Tabi bu durumda hükümetin büyük yanlışı var salgın bitti deyip ipleri birdenbire gevşettiler. Zannediyorum ekonomik sıkıntılardan dolayı ipleri gevşettiler bu hiç doğru olmadı. Buradan Ak Parti Hükümetine sesleniyorum, ‘gerekirse bütün yatırımları ve ödenekleri durdurun insan sağlığından daha önemli bir şey yoktur’. Savaş ve benzeri gibi elzem masrafların dışında tüm yatırımların durması gerek çünkü sorun ortada. Hükümet esnafın ve iş hayatını sürdürmesi gereken insanların derdine çare olamadığı için bu insanların işinin açılması adına yasakları kaldırdı fakat bu müdahale iyi bir netice vermedi. Hükümetin görevi vatandaşının ve esnafın cebine parayı koymaktır.” İfadelerini kullandı.

DEDİKODU İLE SİYASET YAPILMAZ

İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş’ın bir TV programında hakkında yapmış olduğu “Kimse bana, ‘eski kral öldü, yaşasın yeni kral’ dedirtemez. Biz, krallığa karşıyız. Çorbada tuzu olanların, yemekte gözü olur. Sağ olsun Şefik Bey’in çorbada tuzu yoktu.” Gibi eleştirel ifadeleri üzerine yaptığı açıklamada;

“Bizim hangi yemekte gözümüz var, bu laf ne manaya gelir, bu doğru bir konuşma tarzı değil. Çorbadaki tuza gelince gideceksin benim köyüme bakacaksın Büyükşehirde oyu ne çıkmış. Ben köyüme hâkim bir insanım. Siyaset dedikodu ile yapılmaz benim seçimde büyükşehir başkanlığının aleyhine çalıştığım gibi bir lafa söze inanacaksan o zaman bu memlekette boşuna üç dönemdir belediye reisi seçilmişsin.

İSKENDERUN ADAYI YANLIŞTI, SİYASETİ BİLMİYOR

Savaş kinayeli ve birazda gizemli bir şekilde benim için bizimle çalışmadı, bize çalışmadı ve kimlere nerelere çalıştığını iyi bilirsiniz diyor. Bu kadar kinayeye gerek yok ben İskenderun’da açık bir şekilde millet ittifakına karşı çıktım, çünkü aday yanlıştı. Sayın Lütfü Savaş sizin programınızda benim Antakya ve İskenderun belediyesini istediğimi söylemiş bu laf bir siyasetçiye yakışmıyor, tecrübesiz.

İnsanlarla ilişkisi çok iyi bu yüzdende üç dönemdir seçiliyor fakat siyaseti bilmiyor ya da doğruyu söylemiyor demek istemiyorum çünkü ben bu tartışma bitsin istiyorum.

Antakya ve İskenderun belediyesini isteyen Sayın Meral Akşener bunu kendisi biliyor ve dikkat edersek eğer kendisine bildiği bir şeyi hatırlatmak durumunda kalıyorum. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne baktığımızda belediye başkan adaylarını en geç açıkladığı İl Hatay oldu. Sebebi İYİ Parti genel merkezi Antakya veya İskenderun Belediyesini Cumhuriyet Halk Partisi’nden istedi vermediler. Bu normaldir. İttifaklarda karşılıklı birtakım taleplerde bulunulur ama sonuçta bir anlaşma ortaya çıkar. Kendisi de biliyor ki ben belediye başkan adayı olmak istemedim hatta Antakya için bana bir doktor ismi verdi ben kabul ettim. Yani Antakya İYİ Partiye verilseydi kendisi bir doktor ismi verdi bize biz onu aday gösterecektik.

İSKENDERUN ADAYI HAKKINDA BİLİNMEYENLERİ İLK DEFA BEYZADE RADYO TV’DE AÇIKLADI

İskenderun’da da şahsımın iddiası olmadığından Sayın Yusuf Civelek ve Sayın Mete Aslan üzerinde durduk. Bu ikisinden birisini aday yaparsanız biz memnun olacağız, biz rahat edeceğiz fakat şuanda adayı yaptıkları kişiyi yaparlarsa. Cumhuriyet halk partisinin seçim kaybedeceğini, İYİ Partinin de seçmenini kaybedeceğini ifade ettik. Seçmenini kaybetmek seçim kaybetmekten çok daha kötüdür.

2019 otuz bir mart seçimlerinde Sayın Yusuf Civelek’in anketteki oranları yanlış hatırlamıyorsam yüzde 46’ydı. Sayın Yusuf Civelek’in olmayacağını ifade ettiler. Sayın Mete Aslan’ın bu anketlerdeki oranı yüzde 44 idi. Kendilerinin aday ettikleri kişinin anketteki oranı ise yüzde 14 idi. Şimdi 46’yı 44’dü, bir tarafa bırakıp 14’ü gösterirseniz bu ne anlama gelir. İYİ Parti seçmeni buna tavır koydu. CHP seçim kaybedecek ama İYİ Parti seçmenini kaybedecekti. Sayın Mete Aslan aday olmasaydı AK Parti 80 bin ile seçimi alabilir, CHP 2 bin – 3 bin fark yerine 30 bin fark yiyebilirdi. Bunlar ya siyaset okumasını bilmiyor ya da farklı niyetlerle konuşuyorlar hiç kusura bakmasınlar. Biz orada bir siyaset Mühendisliği yaptık. Yani İYİ Parti seçmeninin bir yere gitmemesi yerel seçimde sonra tekrar kendi partisine gelmesi adına bir hamle yaptık ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’ne de bir fırsat verdik, bir yol açtık” dedi.

BİZ SİZİ YÖNETME İDDASINDA DEĞİLİZ

Lütfü Savaş’ın “Ben yönetilmeyi sevmem” sözü üzerine Çirkin;

“Sizi yönetmek isteyen var mı? Siz Hatayı yönetmek üzere Hatay halkı tarafından güzelde bir oyla seçilmişsiniz biz sizi yönetme iddiasında değiliz olamayız da. Biz bir kişi değiliz biz kurumsal bir kimliğiz İYİ Parti olarak. Biz ne isteriz, yapacağın Millet İttifakının ortağı olarak önemli icraatlarda bize danışılmasını isteriz. Bu şekilde kendisini yönetmek iddiasında olduğumuzdan dolayı ilişkilerimizin bozuk olduğunu söylemek çok yanlış. Şu anda sizin oturduğunuz kalktığınız insanlara müdahale etmek şununla oturmayın, bununla kalkmayın demek bizim ya da bir başkasının haddine değildir.

SERKAN TOPAL’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Milletvekili Serkan Topal’ın destekler nitelikteki açıklamalarına Çirkin;

Sayın Serkan Topal’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. Sayın Serkan Topal burada Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Millet İttifakını düşünüyor. Yani bu işin sonu iyiye varmaz onu biliyor, bildiği içinde iyi Parti ile HBB İlişkilerinin iyi olması gerektiğini ve bizim makul taleplerimizin karşılanması gerektiğini ifade ediyor. Bu sözleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir Milletvekili olarak söylediği için bu sözleri çok anlamlı buluyoruz. Hatay halkı da anlam buldu ve huzurunuzda gerçekten teşekkür ediyorum.

BU KADAR İNSANLA ARASI NEDEN KÖTÜ

“Sadece İYİ Parti’ye karşı tutum ve davranışlarıyla Lütfü Bey’i yargılarsak bu yanlış olur. Aslında bu bizi de zayıflatır. Yani Lütfü Bey’in İYİ Parti il başkanı ile arası kötü de Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanıyla arası iyi mi? Birde buradan bakmak lazım. HESOB Başkanı Sayın Abdulkadir Teksöz ile arası iyi mi?

ATSO Başkanı Sayın Hikmet Çinçin ile arası iyi mi? Yani bu kadar insanla arası niye kötü? Bu kadar yerin seçimini niye karıştırıyor? Aslında bir girdap içerisinde o girdaptan kurtulmasını ben hem kendisinin hem memleketin hayrını görüyorum. Değerli biridir o girdaptan kurtulduğunda şu memlekete çok güzel hizmet yapacaktır.

Şuanda millet ittifakı yarın seçime girse bu millet ittifakının en iyi Belediye Başkan adayı yine Sayın Lütfü Savaştır.” İfadelerini kullandı.

SAVAŞ’A SESLENDİ; GEL BU TARTIŞMALARI BIRAK MEMLEKETE BİRLİKTE HİZMET EDELİM

Buradan kendisine sesleniyorum gel bu tartışmaları bırak diyorum. Memlekete birlikte hizmet edeceksek sağın solun dedikodusuyla değil birbirimizin yüzüne karşı söylediğimiz sözlerle istişare edelim ve bu memlekete hizmet edelim. Millet İttifakının ruhuna uygun hareket edelim bizde bir kusur varsa karşılıklı konuşmalarla çözelim, hatamız kusurumuz varsa yüzümüze vuralım.

TAVUKLU PİLAVDAN BAŞKA HERŞEYİ İNKÂR EDİYOR

 “Sayın savaş kendisine yedirmiş olduğum tavuklu pilavdan başka yapmış olduğum bütün iyilikleri inkâr ediyor. Son olarak şu ifade edeyim ben kendisini hakikaten severim geçmişte siyasi tartışmamız olabilir, tavuklu pilav iyi gelmedi buna, çünkü tavuklu pilav yedikten sonraki anlaşmayı bozdu yâda tavuklu pilavı beğenmedi veya başka bir şey oldu. Anlaşma böyle değildi, anlaşma 5 ilçeydi kendisi bunu biliyor sonra zaten 5’ti 4’e düştü. Bunları artık kapatacağız bir buçuk sene geçmiş üzerinden olan olmuş. Yalnız bundan sonra kendisinden ricam bir şey duyduğu zaman bunu bizzat mektup yazsın bana sorsun.” Şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.