Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de işgal derdimiz yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de işgal derdimiz yok
887 okunma
24 Ocak 2019 - 20:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan milli harita uygulaması toplantısında dün Rusya Devlet Başkanı Putin’le Suriye’yle ilgili Adana mutabakatının yeniden gündeme geldiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye ile ilgili konuştuğu bölüm;

BİZİM ANLAYIŞIMIZIN MERKEZİNDE İNSAN VAR

Türkiye olarak bizi diğer ülkelerden ayıran en büyük özelliğimiz budur. Biz Avrupa’nın mültecileri bakışı gibi onlara bakmadık. Bu bizim medeniyet perspektifimizin sonucudur. Önümüzde bizden daha zengin nice ülke olmasına rağmen dünyada bir numarasıyız. Dünyanın en zengini olarak görülenler bizim çok gerimizdeler. Ferahımızı sadece kendimiz için değil tüm insanlık için kullanıyoruz.

Suriye’de yaptığımız operasyonları sadece kendi sınır güvenliğimiz için değil oradaki halkın da huzuru için yapıyoruz.

Biz sıradan kabile bir devleti değildik.Şimdi de değiliz. Biz anlı şanlı Türkiye Cumhuriyet’idir. Suriye’de sadece insani olarak orada olan tek ülke Türkiye’dir. Askeri gücünüz yeteri kadar yoksa eğer milli birlik ve beraberliğiniz yoksa kimse sizin gözünüzün yaşına bakmaz. Bunu Kıbrıs’ta gördük. Asala terör örgütünde bunu gördük. Karabağ’ın, Bosna’nın işgalinde bunu gördük. İşte bunun için Türkiye’yi her alanda 16 yıldır güçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Son 5-6 yılda yaşadıklarımız ülkemizi tökezletme planlarıdır.

BİZİM SURİYE’DE İŞGAL DERDİMİZ YOK”

Dün Rusya seyahatimizin ana ekseninden birini bu oluşturuyordu. Attığımız adımlar bunun için. Oradaki huzuru nasıl sağlarız? Afrin’de nasıl sağlarız? İdlib’de nasıl sağlarız? Cerablus’ta nasıl sağlarız? Suriye’nin özellikle bize yakın olan bölgesinde ki sayın Trump’ın ifadesiyle o 20 mil derinlikte bunu nasıl sağlarız? Bütün bu çalışmalarımız bunun için. Yoksa bizim Suriye’de işgal derdimiz yok. Bize vatan topraklarımız yeter. Ama biz buraya nereden geldik? Biz buraya 20 milyon kilometrekarelik topraklardan kaybede kaybede 780 bin kilometrekareye geldik. Biz kabile devleti değildik. Ve şu anda da biz kabile devleti değiliz. Topraklarımızda en ufak bir parselasyona müsaade etmeyiz. Açık söylüyorum, Suriye’de insani amaçlarla bulunan tek ülke Türkiyedir.

16 yıldır Türkiye’yi güçlendirmenin mücadelesini veriyoruz. Düştüğümüzde tekme atmak için bekleyen o kadar çok kesim var ki… Ne olursa olsun ayakta kalmanın önemini çok iyi biliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.