Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Cumhurbaşkanı’ndan 75.yıl Mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Resmi Sitesi üzerinden bir basın açıklaması gerçekleştiren Abdullah Gül ,Hatay’ın Anavatana katılışının 75. yılını kutladı.

Yapılan basın açıklaması ise şöyle:

“Milli mücadelenin zaferle neticelenmesi ve Cumhuriyet’in ilanının ardından ülkemizin önünde yeni bir dönem başlamıştır. Bir taraftan Türkiye’nin kalkınması ve medeni dünyada hak ettiği yeri alması için Büyük Atatürk’ün önderliğinde önemli hamleler gerçekleştirilirken, diğer taraftan da, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” şiarı çerçevesinde şekillenen bir dış politika anlayışı benimsenmiştir.

Barışçı ve çok yönlü dış politika anlayışı çerçevesinde; komşularla, uzak-yakın ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesine ve sorunların diplomatik yollarla çözüme kavuşturulmasına önem verilmiş, bu yaklaşım ülkemize ciddi kazanımlar sağlamıştır.

Hatay’ın anavatana katılması da, bu süreçte tavizsiz bir şekilde, kararlılıkla uygulanan akılcı politikalar sayesinde olmuştur. Atatürk’ün üzerinde hassasiyetle durduğu Hatay sorununun barışçı yollarla çözülmesi, siyasi ve diplomatik bir başarı olarak ülkemizin uluslararası alandaki konumunu güçlendirmiştir.

Bağımsız Hatay Parlamentosu aldığı anavatana katılma kararıyla, Hataylıların özlemi doğrultusunda güçlü bir irade sergilemiştir. Anavatan Türkiye’yle kucaklaşma ve bütünleşmeyi sağlayan bu tarihi adım, milli birlik ve beraberliğimizi daha da sağlamlaştırmıştır.

Barış, kardeşlik, hoşgörü ve medeniyet kenti Hatay’ın, sahip olduğu değerler ve zenginlikleriyle geleceğe güvenle ilerleyeceğine inancım tamdır.

Hataylı vatandaşlarımızı bu milli günümüzde yürekten tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen başta olmak üzere, bu amaç uğrunda çaba harcayan herkesi saygı ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı’ndan 75.yıl Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir