Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Denizciler Atıksu Arıtma Tesisi’ne 600 metre hat

Denizciler Atıksu Arıtma Tesisi’ne 600 metre hat
48 okunma
21 Temmuz 2016 - 11:40

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), arıtma tesislerinde sistemsel yapılan işlemlerin hızlanması ve hijyen açısından temiz bir ortam sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İskenderun ilçesine bağlı Denizciler Mahallesi’nde faaliyette bulunan Denizciler Atıksu Arıtma Tesisi’nin işlevlerini hızlandırma açısından çalışma başlatan Genel Müdürlük, tesisin içinde bulunan sistemlerin sonuncusu olan Belt Press (atık susuzlaştırma) işlevini yerine getirmesi amacıyla temiz su ile çalışması gerektiğine vurgu yaparak hat döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Denizciler ana içmesuyu şebekesinden tesise 32’lik borular ile 600 metre içmesuyu hattı çekildiğini bildiren HATSU, döşenen içmesuyunun hem tesis içerisinde hem de Beltlerin çamur deşarjından sonra temizlenip yeniden filtrasyona hazır hale getirilmeleri için yıkama sistemi ile birlikte kullanıldığını belirtti.

HATSU tarafından faaliyete geçirilen tesis sayesinde önemli derecede çevre kirliliğinin önlendiğini kaydeden İdare, daha sağlıklı bir sonuç alınması amacıyla temizlik çalışmalarına önem verildiğini ve bütün tesislerde modernizasyon yapıldığını açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.