Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Düğündeki yumruklu saldırı iddialarına yanıt

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep İslahiye ilçesinde bir düğünde müzisyenlik yapan orada bir saldIraya maruz kalan Erdal Erdoğan “ırkçı saldırı”iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MUZSAN) Genel Başkanı  Ahmet onurlu ve Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) Hatay İl Başkanı Ali Karadeniz Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bir düğünde darP edilen Erdal Erdoğan i Hatay Kırıkhan ilçesinde ki evinde ziyaret etti.

Müzisyen Erdoğan yaşanılan olayın gerçekten çok üzücü olduğunu belirtti. Bazi kesimlerin olayı ırkçılığa çekmeye çalıştığını ifade eden Erdoğan, Şunları kaydetti;

“Irkçılığa çekmeye çalışıldı ama kesinlikle öyle bir ithamda bulunulmadı.Biz kendimiz de Kürdüz. Düğünde saz çalıyordum, zaten düğün sahibi de Kürt.O şahısları tanımam. Düğün sahipleriyle ilgili bir sorunumuz olmadı.Bir anda gelişen bir olay. Halayın içerisinden bize bir tekme geldi. O an olayın şokunu yaşadık.Kesinlikle düğün sahiplerine saygısızlık, edepsizlik yapma veya ben bunu çalmam gibi tavrım olmadı. Niye böyle oldu gerçekten bilmiyorum. Çünkü hayatım boyunca böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyorum.

Erdoğan, olayın gereğinden fazla büyütüldüğünü aktararak, “Bu olayın farklı yönlere çekilmesine hiç gerek yoktu. Doğusundan batısına Türk, Kürt, Laz, Arap herkes bizim yanımızda oldu, herkese teşekkür ediyorum. Düğün sahiplerini tanımıyorum. Olaydan sonra düğün sahipleri önümüzde nefer oldu. Üzücü bir olay. Hiç kimsenin böyle bir olay yaşamasını istemem” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Düğündeki yumruklu saldırı iddialarına yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir