Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

E-Twinning Projesi Kapsamında Bir İlk’e İmza Attılar

E-Twinning Projesi Kapsamında Bir İlk’e İmza Attılar
12 okunma
10 Haziran 2021 - 9:39

Aralarında Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesinin de yer aldığı Azerbaycan’dan, Isparta ve İzmir’den birer okulun bulunduğu 4 okulun e-Twinning  projesi kapsamında bir ilke imza atarak canlı yayınla ortak logo oluşturdular. Proje kapsamında öğrenci timleri işbirlikçi eğitime dikkat çektiler.

e-Twinning  projesinin ortakları arasından yer alan Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi okulu Öğretmeni Dilek Tellioğlu proje ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Tellioğlu ; eTwinning projemizin ismi “Bookworm” Kitap Kurtları. eTwinning projesi, çocukların kitap okuma becerilerini arttırmak ve onlarda analiz yeteneği kazandırmak, sorgulayıcı ve yaratıcı düşünme becerilerini desteklemek amaçlı kurulmuş bir projedir.

Ayrıca Azerbaycan ile dostluk pekiştirmek üzere Azerbaycan Baku Kızlar University, Isparta Ercan Akın Fen Lisesi, İzmir Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi İngilizce öğretmenleri; Vusale Qasimova, Nida Turkelay, Ayşe Çıplak ve Kendi okulum adına ben Dilek Tellioğlu ortaklık kurarak öğrencilerde kitap okuma isteği uyandırmak amaçlı bir araya geldik

Projede;  Ocak ayından Mayıs ayına dek çocuklarla birebir kitap okuyarak kitapları tek tek değerlendirerek “konuşan kitap” etkinliğiyle projeyi sonlandırdık.

Ayrıca, Proje süresince teknolojinin nimetlerinden faydalanan çocuklar, web 2 araçlarını kullanarak okudukları kitapları; yazar, içerik, kitabın kahramanları, olay örgüsü, olayın geçtiği yer olmak üzere çeşitli acılardan analiz ettiler. Dört okulun öğrencileri e-Twinning kapsamında bir ilke imza atarak canlı yayınla ortak logo oluşturarak işbirlikçi eğitime dikkat çektiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.